Wpis z mikrobloga

Czy twierdzisz że radar na okręcie ma większy zasięg od radaru na lądzie? Może ma też większy zasięg od radaru w samolocie na 7km?


@hphp123: xD chodzi mi o to że statek może się przemieszczać radar na wybrzeżu nie.
  • Odpowiedz
@kam966: Ale Co Ty porównujesz?! Szwecję, Która ma z jednej strony niemal bezpośredni dostęp do oceanu, a z drugiej długą na 500km zatokę Botniskiej do której wejście razem z Finlandią w pełni kontrolują z Polską która graniczy z Obwodem Kaliningradzkim której większość wybrzeża jest kontrolowana ogniem ruskiej broni przeciwokrętowej?! Serio!?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GaiusBaltar: argument obalony wielokrotnie. Okręty mogą działać w utrudnionych warunkach pogodowych i poniżej progu wojny. Dawid Kamizela policzył też że zastąpienie fregat innymi środkami nie byłoby tańsze
  • Odpowiedz
@maniac777: Niestety ale zabawa w marynarkę nie jest taka łatwa jak się wydaje. Podstawowymi jednostkami które muszą być na wyposażeniu są niszczyciele min. Bez pracy tego sprzętu nic nie będzie mogło pływać, wiec okręty podwodne stracą sens. Z kolei żeby niszczyciele mogły pracować potrzebują ochrony i to mocnej ochrony którą wsparcie lotnictwa nie wyrobi gdy pojawią się zadania do wykonania na granicy lądowej, wiec porządne korwety też są potrzebne. I
  • Odpowiedz
@cerastes: Po co nam takie niszczyciele min które są zdolne do pływania po oceanach i zawijania do egzotycznych portów?

A tak na serio. Przeciwko jednostkom zdolnym do niszczenia min nic nie mam, ale jednocześnie pragnę zauważyć że okręty podwodne o których wspominałem są między innymi po to by niszczyć jednostki mogące te miny ustawić stanowiąc linię obrony obok broni przeciwokrętowej odpalanej z lądu i powietrza jednocześnie same nie będąc tarczą
  • Odpowiedz