Wpis z mikrobloga

Mój brzdąc ma aktualnie 4 lata. Ochrzciliśmy go głównie po to, żeby kiedyś nie miał problemów jeśli zechce wziąć ślub kościelny i nie musiał babrać się z papierologią. Na podobnej zasadzie podejdzie do komunii św. W kwestii bierzmowania damy już mu wolny wybór, bo będzie na tyle dorosły, żeby móc samodzielnie podjąć decyzję. Czy to właściwa droga? Nie wiem, ale tak zdecydowaliśmy ;)

Dziadkowie młodego dobrze wiedzą, że nie chodzimy do kościoła, ale przy każdej wizycie u nich pytają go jak tam było w niedzielę w kościele. Nie rozumiem trochę na co liczą w tej kwestii. Że młody zacznie zadawać nam pytania, dlaczego go tam nie zabieramy? Szczerze mówiąc nie mam większej ochoty z tym walczyć. Zawsze w niedzielę robimy coś z młodym, więc nie ma problemu żeby odbić piłeczkę, ale zaczyna się to robić męczące na dłuższą metę.

Ma ktoś podobnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#religia #kosciol #bekazkatoli
  • 90
  • Odpowiedz
@Avekkk: Głupota na maksa. Ogarnięcie dorosłemu chrztu, komunii i bierzmowania przed ślubem jest turbo łatwe. Wystaczy zapłacić i wszystko ma na jednej imprezie.

Nie dziw się, że dziadkowie pytają o wizyty w kościele. Skoro ochrzciliscie dziecko, jesteście zobowiązani do wychowywania w wierze. To przysięgaliście podczas chrztu.

Poza tym, chrzczenie dziecka pokazuje, że jednak wierzycie i chcecie dziecko wychowywać w duchu katolicyzmu.

Chrzczenie dla samego chrzczenia to skrajna hipokryzja i głupota. Dla
  • Odpowiedz
Taktyk bo zapisze sobie niektórych inne argumenty i może moja rodzina jakoś ogarnie ze nie chce być hipokryta (sam ten argument ich na dłuższa metę nie przekonuje), bo dokładnie tego samego wymagają, ostracyzm bo nie chce dziecka chrzcić
  • Odpowiedz
@atencjuszka: Nie szukaj dodatkowych argumentów. Wszystkie, które są potrzebne, już wymieniłaś. Jeżeli Twoja rodzina nie chce ich przyjąć do wiadomości, to nie przyjmie do wiadomości żadnych innych. Musisz mieć to konsekwentnie w dupie. Ja na długo przed dzieckiem powtarzałem, że nie będzie żadnego chrztu, a za próby nawracania dziecka będzie ban na kontakty z nim, i teraz nie ma nawet rozmów o tym.
  • Odpowiedz
ma szczerą nadzieję, że dla katolików taki zgniły konformizm jest tak samo obrzydliwy jak dla niewierzących.


@slapdash: jak byłam młoda i wierząca to dokładnie tak było. Wydawało mi się to hipokryzją i uważałam że ksiądz nie powinien się zgadzać na sakramenty dla osób które nie traktują ich poważnie. Jak widzisz ja swoją wiarę traktowałam poważnie a nie odcinałam kupony. Pewnie dlatego już wiele lat nie wierzę ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Avekkk: ale wiesz że będzie mogł przyjąć wszystkie sakramenty jak będzie dorosły i będzie chciał? Niby bekazkatoli, ale sam wpisujesz się w ten najgorszy katolski element nie dając dziecku wyboru ha tfu
  • Odpowiedz
Ma ktoś podobnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Avekkk: Tak, wiele niereligijnych osób z dziećmi jest nękanych przez rodziców.

Z obserwacji otoczenia i internetowych dyskusji tego typu widzę 2 rozwiązania:
- ignorowanie i przeczekanie - zwykle nic nie zmienia ¯\_(ツ)_/¯
- postawienie się, zabronienie tego dziadkom i najczęściej kłótnia, czasem nawet z poważnym obrażeniem się na lata przez tę czy inną stronę ;) Wszystko zależy od człowieka, jego
  • Odpowiedz
@atencjuszka: I gitówa. Wiedzą, że bez chrztu, już tylko gderają dla zasady. Prawda jest taka, że 98% katoli tylko grozi, że „jak nie będzie chrztu, to już nie chcę mieć z wami nic wspólnego”. A te 2% to i tak taki poziom toksyczności, że utrzymywanie kontaktu nie ma sensu.
  • Odpowiedz
@Avekkk: Żyjecie tak jak oni chcą, więc róbcie tak dalej i marsz do kocioła! Typowy polski katolik, w nic nie wierzy, w dupie ma, ale babcia każe, to chrzest, ślub, bierzmowanie xD
  • Odpowiedz
@Avekkk: Przez was KK ma takie poparcie w Polsce. Gardzę. W przeciwieństwie do normalnych, wierzących katolików, których szanuję. Jesteście hipokrytami którzy to napędzają...
  • Odpowiedz
Ochrzciliśmy go głównie po to, żeby kiedyś nie miał problemów


@Avekkk: Rozumiem, że zapisaliście go też do partii politycznej, klubu sportowego, kółka zainteresowań, zespołu muzycznego i innych zgrupowań - żeby nie miał problemów?
  • Odpowiedz
@Avekkk: no i po co te półśrodki? Kogoś się boisz? To Ty wychowujesz swoje dziecko, nikt inny, a ja się rodzinka poobraża to masz odpowiedź jacy to są w głębi serca ludzie, gotowi się wyrzec kogoś tylko dlatego, że się z nim nie zgadzają.
Niedługo rodzi mi się synek, nie zostanie ochrzczony a jak komuś się to nie podoba to będzie jego problem i każdy szantażysta będzie odstawiany na boczny tor
  • Odpowiedz
Ma ktoś podobnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Avekkk: Nie, bo nie jestem podłym hipokrytą, który nie umie się postawić rodzinie i zdefiniować, w co naprawdę wierzy. Żal mi twojego dziecka. Ładnych ma rodziców, co zapisali go do kościoła, bo "może przydać mu się ślub kościelny". Wraz z żoną jesteście zwykłymi konformistami, pfu na was.
  • Odpowiedz