Wpis z mikrobloga

Mój brzdąc ma aktualnie 4 lata. Ochrzciliśmy go głównie po to, żeby kiedyś nie miał problemów jeśli zechce wziąć ślub kościelny i nie musiał babrać się z papierologią. Na podobnej zasadzie podejdzie do komunii św. W kwestii bierzmowania damy już mu wolny wybór, bo będzie na tyle dorosły, żeby móc samodzielnie podjąć decyzję. Czy to właściwa droga? Nie wiem, ale tak zdecydowaliśmy ;)

Dziadkowie młodego dobrze wiedzą, że nie chodzimy do kościoła, ale przy każdej wizycie u nich pytają go jak tam było w niedzielę w kościele. Nie rozumiem trochę na co liczą w tej kwestii. Że młody zacznie zadawać nam pytania, dlaczego go tam nie zabieramy? Szczerze mówiąc nie mam większej ochoty z tym walczyć. Zawsze w niedzielę robimy coś z młodym, więc nie ma problemu żeby odbić piłeczkę, ale zaczyna się to robić męczące na dłuższą metę.

Ma ktoś podobnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#religia #kosciol #bekazkatoli
  • 90
  • Odpowiedz
@Avekkk: Już widzę jak chcecie do komunii go posłać bez chodzenia do kościoła. Młody będzie musial się nauczyć pierdyliard modlitw i będziecie biegać na msze, różańce i próby komunijne
  • Odpowiedz
@Avekkk Dokladnie tak samo Mlodego ochrzcilismy jak mial 2 lata i od tego czasu ponad rok nie byl w kościele. Ostatnio poszlismy z nim żeby koszyczek poświęcić. Ale ani Ja ani żona nie praktykujemy a biorac pod uwage jakie stanowisko ma kościół w wielu sprawach to raczej sie go obawiamy. Osobiscie mam nadzieje ze wychowam porządnego ateistę który swoje dzieci nie bedzie juz nawet chrzcił.
  • Odpowiedz
Ochrzciliśmy go głównie po to, żeby kiedyś nie miał problemów jeśli zechce wziąć ślub kościelny i nie musiał babrać się z papierologią.


@Avekkk: taa, jasne. miękka faja i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Avekkk:

Ochrzciliśmy go głównie po to, żeby kiedyś nie miał problemów jeśli zechce wziąć ślub kościelny i nie musiał babrać się z papierologią


Kilka uwag:
1. Osoba niewierząca i nieochrzczona też może wziąć ślub kościelny! Wystarczy, że ta druga osoba będzie wierząca z pakietem zaliczonych sakramentów.
2. Załatwienie komunii i bierzmowania jest łatwiejsze w wieku dorosłym, nie trzeba uczestniczyć w durnych zbiórkach ani przez kilka lat dokumentować obecności w kosciolach na
  • Odpowiedz
@Avekkk: Jebnięte wykopki, chłopa linczują bo dziecko ochrzcił. Niektórzy tu reagują, jakbyście tego dzieciaka wykastrowali.
Dobrze zrobiliście, wiem przez co przechodzili jehowi i osoby nie ochrzczone w szkole. Ten kraj jest jeszcze zbyt uzależniony od religii żeby nie chrzcić dziecka. Krzywda mu się nie stała.
  • Odpowiedz