Wpis z mikrobloga

Kontynuując rozwiązanie problemu z wpisu
https://www.wykop.pl/wpis/65034493 dotyczącego laptopa Lenovo Ideapad Gaming 3 (11300H,RTX 3050) przełożyłem do niego swoją pamięć RAM zwiększając ją do 16GB.
No więc w grach jest on trochę wydajniejszy ale dalej pozostawia to wiele do życzenia. W dalszym ciągu mój łapek z 1650Ti lepiej sobie radzi. W Sims 4 wzrosła liczba klatek do 42-50 ale dalej nie może osiągnąć 60. W Cyberpunku wzrost jest śladowy. Najlepsze to że na ustawieniach najniższych jest tylko ok.18-22 fps i tylko ok. 7-10fps więcej aniżeli przy ustawieniach Ultra z nawet włączonym RT. Na 1650Ti na średnich i niskich dało się uzyskać 30-45 fps. Nie mam pojęcia co jest nie tak, czy ten układ 3050 jest taki słaby czy co. Niech mnie ktoś oświeci….

#laptopy #lenovo #gaming #gry #laptop #ideapad
  • 7
@EndThis: Chyba rozwiązałem problem. Pobawiłem się ramami, było trochę lepiej ale problem chyba leżał w ustawieniach w paneli sterowania Nvidia. Ustawiłem ustawienia globalne na „Procesor Nvidia o dużej wydajności” i wydajność momentalnie wzrosła. Na niskich w Cyberpunku jest teraz 45-60fps (ograniczenie matrycy 60Hz), na wysokich 30-50fps (poza miastem).