Wpis z mikrobloga

chcą być neutralni płciowo, a składają życzenia z okazji święta religijnego katolików. Aha


@staryhaliny: Czyli osoby neutralne płciowo nie obchodzą świąt katolików? Czemu można olać 3/4 zwyczajów katolików takich jak s--s przed ślubem, cudzołóstwo, kradzież, pożądanie, posty, chodzenie do kościoła jak to polacy mają w zwyczaju itd itd ale to akurat neutralność płciowa ma odrazu wykluczać z tradycji?
  • Odpowiedz
@atrick: Co to za dyskryminujące pozdrowienie? Powinno być co najmniej:

Szanowne osoby studenckie, drogie osoby niebinarne i nieokreślone, drodzx gender-fluid, szanowni hermartodyci i hermafrodytki, szanowni geje, lesbijki i osoby biseksualne, drodzy demi-boys i demi-girls, drodzy intergender, transgender oraz pangender... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@yungdupa: ale czemu od razu używasz pejoratywnych określeń do obcych Ci ludzi z internetu. Po prostu organizacja używa wyrażeń, które nie są naturalne dla naszego języka i tyle. Tak zwany ból d--y to zaprezentowałeś właśnie ty
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Moisze: wiara to nie jest jakaś tam tradycja. Jak ktoś chce się podpinać pod katolickie święta to niech będzie wyznawcą. Innym zostaje neutralne światopoglądowo "happy holidays"

¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
chcą być neutralni płciowo, a składają życzenia z okazji święta religijnego katolików. Aha


@staryhaliny: Przecież zwrot "szanowni studenci" jest neutralny płciowo. Jeżeli zwracamy się do grupy osób, którą stanowią osobniki różnej płci to używamy liczby mnogiej męskiej formy. Nie jestem humanistą, nawet nie wiem gdzie się stawia przecinki, ale to widocznie jakaś bardzo podstawowa wiedza, skoro do mnie dotarła.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
wiara to nie jest jakaś tam tradycja.


@staryhaliny: W właśnie że tradycja, tak to pojmuje większość ludzi, obrządki, klepanie zdrowasiek, święta i pierogi.

@Moisze: albo tradycja albo klepanie zdrowasiek. Klepać zdrowaśki dla tradycji to jak przebieranie się za babę, żeby być modnym.
  • Odpowiedz