Wpis z mikrobloga

Dzień dobry kochani katolicy.
Ja tylko chciałem przypomnieć, że katolicy w Polsce to taka grupa społeczna, której kapłani gwałcą małe dzieci, następnie ich przelożeni to tuszują, a prawie cała reszta tej społeczności nie protestuje, jak by ich to nie nie obchodziło. Obraża ich za to babka na tęczy i filmy na podstawie prawdziwych wydarzeń, wtedy potrafi ich wyjść protestować więcej niż przeciwko pedofilii w ich szeregach. Ba, więcej ich wychodzi ppstrzelać rano fajerwerkami rano w wiwlkanoc. Pozdrawiam cieplutko i miłego dnia.
#bekazkatoli
#bekazprawakow
#ideologiakatolicka
  • 153
@gardzenarodowcami a religii w szkołach nie chcieli ludzie po przemianach ustrojowych? A kościoły budowane są z czego? Ze składek parafian. A za zakazem aborcji nie jest rządząca partia wybrana przez ludzi w demokratycznych wyborach? Możesz mieć tylko zal do ludzi. A to że kościół buduje kościoły jak ma hajs to co się dziwić. Też bym budował. To że kościół jest za zakazem aborcji jest chyba oczywiste. Taka maja wiarę, że każde życie
Szukanie siebie nie oznacza szukanie Boga. To po prostu zaspokajanie potrzeby przynaleznosci.


@Niemamwiedzy: szukanie siebie to szukanie siebie, nie zaspokajanie potrzeby przynależności. Są przypadki że w wyniku szukania siebie, ktoś odseparowuje się od społeczeństwa, czy grupy, i zostaje np. pustelnikiem na długie lata
@SkonczPitolic:

a religii w szkołach nie chcieli ludzie po przemianach ustrojowych?


@Simfecstio: religię w szkołach wymusił Kościół na ówczesnych władzach. Które wiedziały że w takich kwestiach muszą ulec, bo poparcie wyborcze, które zapewniał kościół by się skończyło. Podobnie zaostrzono prawo aborcyjne na początku lat 90'

Podobnie, za komuny!, pod wpływem gwałtownej krytyki przez Kościół, jeszcze w latach 80' wycofano z komunistycznych szkół podręcznik do przedmiotu "Przygotowanie do życia w rodzinie",
spere - @SkonczPitolic: 

a religii w szkołach nie chcieli ludzie po przemianach ust...

źródło: comment_1650183785iqSB2eJyRG49wBaCiyD291.jpg

Pobierz
Nawróc sie! Bedziesz należał do grupy, której kapłani gwałcą małe dzieci, ich przełożeninto tuszują, a Ty jak większość ich będziesz mógł się zachowywać jakby nic się nie działo. I fajerwerkami postrzelasz o 6 rano. Na co czekasz?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SkonczPitolic: Swoją drogą o co chodzi z tymi fajerwerkami??

Swoją drogą przypomniałem sobie jedno kazanie na spotkaniu teraz nie wiem czy dla seminarzystów czy to były rekolekcje.
@Kordianyt: Parafrazując klasyczne powiedzenie:
- Kto to jest katolik?
- Ten, kto przeczytał wszystkie księgi Biblii i Katechizm Kościoła Katolickiego.
- A antykatolik?
- Ten, kto dzieła te zrozumiał.