Wpis z mikrobloga

Szczerze to przeraża mnie sytuacja we Francji. Dużo złego można powiedzieć o naszych Polskich politykach, ale wszystkie większe partie w Polsce są antyrosyjskie i popierają NATO.

A co się dzieje we Francji? Obecnie druga najpopularniejsza kandydatka na prezydenta, Le Pen, otwarcie popiera sojusz z Rosją, wyjście Francji z NATO, a także rozważa wyjście Francji z UE. Mało tego, czwarty najpopularniejszy kandydat jest dokładnie taki sam, tylko że jeszcze bardziej radykalny. Czyli nieco ponad 30% Francuskich wyborców otwarcie popiera prorosyjskich skrajnie prawicowych kandydatów.

Na dodatek trzeci co do popularności kandydat, reprezentant lewicy Melenchon, także ma historie pro-rosyjskich i anty-ukraińskich wypowiedzi.

Cała trójka jest otwarcie sceptyczna co do NATO, nie popiera dostarczania broni do Ukrainy, oraz ma historie bycia pro-rosyjskimi. Łącznie zdobyli około 52% głosów w pierwszej turze. Aktualnie Macron wyprzedza Le Pen jedynie o kilka punktów procentowych, co szczerze jest tragedią.

Sam Macron dość ostrożnie podchodzi do wypowiadania się o Rosji, co już doprowadziło do spięć z innymi zachodnimi przywódcami którzy nie maja problemu z ostrą krytyką Rosji i Putina.
Aktualna sytuacja we Francji sprawia, że jedyny poważny anty-rosyjski kandydat nie może za bardzo krytykować Rosji za wypowiedzenie wojny i popełnienie ludobójstwa, bo jeszcze przegra wybory. Tak właśnie wygląda sytuacja w Europie w 2022.

#francja #rosja #ukraina #wojna
BestiazWadowic_37 - Szczerze to przeraża mnie sytuacja we Francji. Dużo złego można p...

źródło: comment_1650112196AGZwuIKSbD5TbnIRP62izK.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NieistotneKto: xD chłopie, to ja ci spróbuję wytłumaczyć:

Jedno może być skorelowane z drugim, ale to nie znaczy, że jedno wynika z drugiego. Spróbuję jeszcze na przykładzie: poglądy konserwatywne/prawicowe skorelowane są z niską inteligencja, brakiem wykształcenia i bieda. Czy uważasz się twoje poglądy wynikają z niskiej inteligencji, bądź braku wykształcenia?
  • Odpowiedz
  • 0
@spere ostrzasnelo? Oni po prostu dążą do dytaktury takiej jaka ma putin.
Zachodnie społeczeństwo otworzyło oczy do czego do doprowadzi i zaczęło naciskać.
  • Odpowiedz
wyjście Francji z NATO


@Bestia_z_Wadowic_37 Ale co w tym złego dla Francuzów? Francja ma b--ń jądrową i może sobie wychodzić. Wolałbym abyś zamiast o kurczeniu się NATO, myślał o polskiej broni jądrowej, którą możemy mieć w przyszłości, bo powstanie potencjał do jej zbudowania z chwilą pojawienia się takowych elektrowni.
  • Odpowiedz
@SkrajnieZdegustowany: francuska scena polityczna to ogólnie niesamowity b----l. Destabilizacja jest chyba wpisana w charakter polityczny V Republiki. Kolejni prezydenci przepadają i Macron tutaj jest swoistym wyjątkiem utrzymującym się powyżej poziomu wiadomej substancji, ale chyba dlatego, że po prostu nie ma lepszych kandydatów. Myślę, że ktoś się wyłoni prędzej czy później, tak jak wyskoczył obecnie panujący ze swoim En Marche! i pozamiatał środek sceny politycznej, odbierając prymat Republikanom i po części
  • Odpowiedz
@SkrajnieZdegustowany: jeśli założymy, że Rosja organizacyjnie i finansowo będzie w stanie to robić w perspektywie najbliższych kilku lat. Oczywiście taka praktyka jest stosowana obecnie przez Moskwę. Orban przejął obecnie Le Pen, ale wątpię, że na dłuższą metę współpraca się tam utrzyma. Co do parlamentarnych to nie wiem, bo szczerze przestałem śledzić francuską politykę z 2-3 lata temu. Możliwe, że na fali sukcesu w prezydenckich uda się zmontować sensowną centrową koalicję.
  • Odpowiedz
@Bestia_z_Wadowic_37: jak w ZSRR dziesiątki tysięcy niewinnych ludzi niewolniczo pracowało (w efekcie będąc powoli zabijanymi) przy przedsięwzięciach typu kanał białomorski, to francuscy pisarze i filozofowie (niekiedy osobiście odwiedzający takie miejsca na zaproszenie kacapów) chwalili w swoich publikacjach ustrój komunistyczny.
  • Odpowiedz
  • 2
@Bestia_z_Wadowic_37 BO SA K---A MĄDRZEJSI od j-----j bolzgi. My sie w---------y w jakaś j----ą wojnę i dostaniemy za to po mordzie. Gospodarka i tak juz tu kwiczy, a tu 500k dodatkowych 500+ nie dość, że na nasze kaszojady dajemy, to jeszcze obce.
Ten kraj jest skazany na porażkę i mam nadzieję, że bolzga zostanie wydymana na maxa jak tylko sie da :-)
  • Odpowiedz