Wpis z mikrobloga

Szczerze to przeraża mnie sytuacja we Francji. Dużo złego można powiedzieć o naszych Polskich politykach, ale wszystkie większe partie w Polsce są antyrosyjskie i popierają NATO.

A co się dzieje we Francji? Obecnie druga najpopularniejsza kandydatka na prezydenta, Le Pen, otwarcie popiera sojusz z Rosją, wyjście Francji z NATO, a także rozważa wyjście Francji z UE. Mało tego, czwarty najpopularniejszy kandydat jest dokładnie taki sam, tylko że jeszcze bardziej radykalny. Czyli nieco ponad 30% Francuskich wyborców otwarcie popiera prorosyjskich skrajnie prawicowych kandydatów.

Na dodatek trzeci co do popularności kandydat, reprezentant lewicy Melenchon, także ma historie pro-rosyjskich i anty-ukraińskich wypowiedzi.

Cała trójka jest otwarcie sceptyczna co do NATO, nie popiera dostarczania broni do Ukrainy, oraz ma historie bycia pro-rosyjskimi. Łącznie zdobyli około 52% głosów w pierwszej turze. Aktualnie Macron wyprzedza Le Pen jedynie o kilka punktów procentowych, co szczerze jest tragedią.

Sam Macron dość ostrożnie podchodzi do wypowiadania się o Rosji, co już doprowadziło do spięć z innymi zachodnimi przywódcami którzy nie maja problemu z ostrą krytyką Rosji i Putina.
Aktualna sytuacja we Francji sprawia, że jedyny poważny anty-rosyjski kandydat nie może za bardzo krytykować Rosji za wypowiedzenie wojny i popełnienie ludobójstwa, bo jeszcze przegra wybory. Tak właśnie wygląda sytuacja w Europie w 2022.

#francja #rosja #ukraina #wojna
BestiazWadowic_37 - Szczerze to przeraża mnie sytuacja we Francji. Dużo złego można p...

źródło: comment_1650112196AGZwuIKSbD5TbnIRP62izK.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
Od razu wyskoczyła z hasłami, że "siła nabywcza pieniądza first" i że nie pozwoli, aby Francuzi biednieli przez wojnę. A to, że jeszcze niedawno miała ulotki z Putinem...


@austra: a to się jakoś wyklucza?

ak dziennikarze wyszukali w jej programie wyborczym stare hasło, że chciałaby, aby Francja budowała potęgę gospodarczą przy pomocy Rosji, to Le Pen sprytnie odpowiedziała: "A co wy myślicie, że Rosja nagle wypuje i przestanie istnieć na mapie
  • Odpowiedz
@aegispolis: A niby nie wpływa LOL? Oczywiście en masse? Proponuję poczytać badania na temat IQ, skłonności do agresji, skłonności do 'dej mie", skłonności do poszanowania prawa średnio w różnych rasach.
  • Odpowiedz
@Niewiedza_jest_blogoslawienstwem:

Do tego dochodzi historyczna rusofilia - mówimy przecież o miłostce, która trwa od połowy XIX wieku praktycznie. Dla przeciętnego Francuza Rosja jest państwem odległym i egzotycznym - takim jak dla przeciętnego Polaka są Chiny czy Japonia.


To jest bardzo ciekawe od strony socjologicznej, bo wydaje się, że Francuzi, w odróżnieniu od większości Europy, nie widzą Rosji jako dziki euroazjatycki step, ale jako kolebkę ważnej dla nich sztuki i kultury wyższej
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NieistotneKto: a opowiesz jaki to mechanizm powoduje, że zawartość melaniny w skórze zmienia poglądy polityczne? Ciekawe rzeczy opowiadasz.

A mi się jednak wydaje, że jesteś po prostu kolejnym, co nie odróżnia przyczynowości od korelacji. Ale wyprowadź mnie z błędu, jak się myle, podając te badania, na których się opierasz.
  • Odpowiedz
Dużo złego można powiedzieć o naszych Polskich politykach, ale wszystkie większe partie w Polsce są antyrosyjskie i popierają NATO.


@Bestia_z_Wadowic_37: tylko i wyłącznie dlatego, że graniczymy z Rosją. Pis w swojej obsesyjnej nienawiści do zachodu szczułby na NATO i mrugał oczkiem do putlera.
  • Odpowiedz
@aegispolis: Jak ty uważasz, że uwarunkowania ewolucyjne wpłynęły na zawartość melaniny w skórze bez żadnego wpływu na inne aspekty rozwoju psychofizycznego, to jesteś skrajnym ignorantem. Pewnie murzyni to najlepsi koszykarze nie dlatego, że ewolucja, tylko po prostu lubią te sport baranie XD a gepard biega najszybciej bo lubi.
  • Odpowiedz
@skromny_chlopak: tak, Francuzi inaczej postrzegają Rosję od narodów usytuowanych bardziej na wschód. Generalnie z Rosjanami na dużą skalę mieli do czynienia tylko i wyłącznie, gdy wojska rosyjskie plądrowały francuskie miasta w okresie napoleońskim. Z tym, że ta historia jest zbyt odległa by ktokolwiek o niej pamiętał. Później walczyli przeciwko nim w czasie wojny krymskiej, by ostatecznie zawrzeć sojusz pod koniec XIX wieku. Wtedy nastąpiła wzmożona współpraca z tym egzotycznym i odległym
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NieistotneKto: to jak, podasz te badania, czy tylko sobie to wymysliles? Nie wpadłeś może na to, że poza kolorem skóry ludzie mają też inne geny? Myślisz że to jest losowanie koloru skóry, a potem dopasowanie cech z twoich stereotypów pod ten kolor? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ładny fikol, 2/10.
  • Odpowiedz
@aegispolis: XD Co w ogóle? "Ludzie poza kolorem skóry mają też inne geny". No dziękuję #!$%@? za tą garść MEGA informacji, ładny z ciebie debil XD I nie, nie chce mi się teraz szukać tobie badań kretynie, chcesz to znajdź sobie sam, ja napisałem co napisałem i tyle, nie będę ciebie edukował - od tego masz szkołę albo rodziców. Jak od 20 lat nie masz pojęcia o trendach w głosowaniu np.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NieistotneKto: nie chce się tobie szukać bo wiesz, że tych badań nie ma, a to co mówisz nie ma najmniejszego sensu. Nasłuchałem się rasistowskich bredni i powtarzasz bezmyślnie, ot co.

O i nawet potwierdziłes, jak to nie rozróżniasz korelacji od przyczynowości, no pięknie xD
Chyba że potwierdzisz, że to kolor skóry byl decydujący w ukształtowaniu poglądów czarnoskórych w USA? Masz jeszcze szansę, dasz radę? ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@aegispolis: Jprdl ty jesteś serio albo skrajnym ignorantem albo po prostu masz jakieś deficyty, zrobiłeś sobie jakiegoś chochoła i boksujesz. Dokładnie tak samo, jak kobiety przez uwarunkowania genetyczne i ewolucyjne mają wyższe skłonności do popierania rozwiązań i partii socjalnych, tak i czarni w krajach do których zawędrowali ich przodkowie mają swoje preferencje - uwarunkowane psychofizycznie. Ale starczy, po resztę do szkoły, przejrzałem twój profil i widzę z czym mam do czynienia
  • Odpowiedz