Wpis z mikrobloga

Przegladajac domy na sprzedaż zawsze zastanawiały mnie oferty 'luksusowych rezydencji' budowanych w latach 90 których jest na portalach ogłoszeniowych wiele (przykład w komentarzu).

W praktyce są to 'wille' ala Siara Siarzewski po 300-500 m2, w większości do remontu, o dziwnych rozstawach i ogromnych niewykorzystanych powierzchniach. Cenowo 3-6 mln.

Ciekawe kto i w jakim celu to kupuje (jeśli w ogóle). Nawet zakladajac genialną lokalizację wolałbym wydać milion na atrakcyjną działkę a za pozostałe 5 postawić wille pod siebie.

#gownowpis #dom #nieruchomosci #budujzwykopem
Pobierz ATAT-2 - Przegladajac domy na sprzedaż zawsze zastanawiały mnie oferty 'luksusowych r...
źródło: comment_1649976836tO1UE6atlkMpnwA7zjYSrs.jpg
  • 21
@ATAT-2:

Ciekawe kto i w jakim celu to kupuje (jeśli w ogóle). Nawet zakladajac genialną lokalizację wolałbym wydać milion na atrakcyjną działkę a za pozostałe 5 postawić wille pod siebie.


@affairz:

zemu ktoś zarabiający miliony miałby mieszkać w takim gównie? za 6 baniek budujesz ZAJEBISTY nowoczesny dom na zajebistej działce, po co komu takie retro gówno, przecież mieszkanie w czymś takim nie jest fajne


Czyli wychodzi na to, że jednak
@dupasmoka: nie widzę za dużego związku. to są marginalne przypadki że coś kosztuje 6 baniek i jedyne co oferuje to METRAŻ - działki, domu. ale ten metraż wynoszący dajmy na to 500mkw nie sprawia że w tym się żyje 2,5x fajniej niż w nowoczesnym domu 200mkw. patrząc po tej focie salonu to to jest padaka nie do odratowania

edit. porównaj sobie tę willę np. z tym https://www.slazag.pl/dom-na-jednym-poziomie-ale-z-wiszaca-sypialnia-powstal-na-slasku-zaprojektowala-go-tyska-pracownia-roberta-skitka

i podaj mi jeden
@ATAT-2 Prosta przyczyna. Bardzo często w takich lokalizacjach nie można już kupić działek budowlanych. Takowe nieruchomości znajdują się już w lasach. Stąd jeśli ktoś chce kupić w takim miejscu dom, wybiera właśnie takie "wille", które budowane były wtedy, kiedy przepisy kiedyś mieli mocno w dupie i można było budować prawie wszędzie jeśli ktoś miał pieniądze.
@Kinga_adas Tutaj w tym przypadku nie chodzi o 6mln. Wiadomo, że kwota jest inna. Kwestia tego, że teraz pomimo zaostrzenia przepisów, wciąż są możliwości ich przejścia ale już tylko z mocnymi plecami, patrz deweloperzy. Sam mam dom w Warszawie, ale nie mogę go rozbudować. Jakbym miał znajomych pewnie bym mógł. Ale nie sprzedam, brzydki jak noc, ale jednak jest, haha.
@FurTemporis: Tu kwota był zupełnie inna i mieli za duży rozmach skur**syny, mniejsza posiadłość przeszłaby bez echa. A myślisz że czemu deweloperom się udaje, a Tobie nie? Kasa otwiera różne drzwi. Gdybys nie miał pleców, a miał nieograniczony budżet, znalazłbyś kogoś z odpowiednimi dojściami i brzydki domek zamieniłby się w nowoczesna wille
@ATAT-2: wytłumaczeniem często jest lokalizacja. W niektórych miejscach ich po prostu nie ma, albo nie spełniają oczekiwań. Wtedy w grę wchodzi kupno takiej nieruchomości i jej gruntowna przebudowa.
kiedy przepisy kiedyś mieli mocno w dupie


@FurTemporis: also, kiedy przepisy były inne. Patrz casus domków letniskowych nad jeziorami, gdzie w takich odległościach dzisiaj już nic nie wybudujesz. Pozostaje kreatywna przebudowa istniejących.
@ATAT-2: mam znajomego ktorego matka zostala z takim domem, wielki ogrod, wielki dom no i postanowili sprzedac, sprzedawali toto 3 lata ostatecznie poszlo za 55% ceny ktora chcieli i poszlo za 1.2 w 2021 xD za metr wyszlo tak smiesznie malo ze chyba juz bez sensu bylo to sprzedawac
@Wasz_Pan: czemu ktoś zarabiający miliony miałby mieszkać w takim gównie? za 6 baniek budujesz ZAJEBISTY nowoczesny dom na zajebistej działce, po co komu takie retro gówno, przecież mieszkanie w czymś takim nie jest fajne


@affairz: Lokalizacja.
nie widzę za dużego związku. to są marginalne przypadki że coś kosztuje 6 baniek i jedyne co oferuje to METRAŻ


@affairz: dokładnie. Tu krzyczą 6 mln za dom praktycznie do generalnego remontu więc powiedzmy trzeba przeznaczyć 7 mln (dużo negocjując) na zadowalajacy stan.

Przecież za takie pieniądze można przebierać w ofertach prawdziwie luksysowych, nowoczesnych domów do wprowadzenia i to wciąż w dobrej lokalizacji.