Wpis z mikrobloga

12.04 - światowy dzień Świadomego Snu, wrzucam dziś żeby jutro nie zapomnieć

In 1975, Dr Keith Hearne had the idea to exploit the nature of Rapid Eye Movements (REM) to allow a dreamer to send a message directly from dreams to the waking world. Working with an experienced lucid dreamer (Alan Worsley), he eventually succeeded in recording (via the use of an electrooculogram or EOG) a pre-defined set of eye movements signalled from within Worsley's lucid dream. This occurred at around 8 am on the morning of April 12, 1975. Hearne's EOG experiment was formally recognized through publication in the journal for The Society for Psychical Research. Lucid dreaming was subsequently researched by asking dreamers to perform pre-determined physical responses while experiencing a dream, including eye movement signals.


Więc jutro pewnie zrobię wpis specjalny ;)
Wszystkiego najlepszego oneironauci i dużo snów świadomych!

#swiadomysen #swiadomesny #oneironautyka #swiadomesnienie #ld #luciddream #sen #sny #psychologia #rozwojosobisty #rozwojosobistyznormikami #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki
billuscher - 12.04 - światowy dzień Świadomego Snu, wrzucam dziś żeby jutro nie zapom...

źródło: comment_16496868036n2Skx04PIewDFOVRE0yqz.jpg

Pobierz
  • 19
@billuscher a co to znaczy niedoświadczonych? Kilka lat temu przez rok praktycznie w każdym śnie który przyśnił mi się ponownie potrafiłem stwierdzić że śnie i się nie obudzić. Testować sen i możliwości.
Polecam spróbować lustra albo zegarka w śnie, jednak sen jest mocno ograniczony :)
@xtedek sorry chodzilo mi o to ze sa sytuacje ktore nie kazdy ogarnie na przyklad ciagle snienie swiadome moze juz byc przesada bo zaczyna sie mylic rzeczywistosc.
Sprobuje, ja zmienialem pogode. No fakt jak pisalem na przyklad nie mozna byc czyms czym sie nie bylo i tak samo odczuwac
@billuscher ja już kiedyś chyba to opisałem. Kiedyś spałem i tak nagle się obudziłem. No i spoko wstaje sobie chodzę, ale stwierdziłem że to przecież świadomy sen, przyśniło mi się że się obudziłem, no fajnie. Ale że chciałem się już obudzić no to spoko mówię budzę się. I obudziłem się. Ale chwila, znowu to samo - przyśniło mi się że się obudziłem. Potem trzeci raz już bardzo chciałem się obudzić bo trzeba
@xtedek: @Tojuztrzeciekonto (jako że plusował) @billuscher:
Kiepska próba zdyskredytowania LD, dziwne że osobom które ćwiczą to się to nie zdarza często, fakt że miałeś ciągle ld mówi wszystko, to nie wina samego ld tylko braku umiejętności, możesz mieć ld każdego dnia (chociaż to mało prawdopodobne) ale nie mieć podstawowych umiejętności opisanych jak chociażby skupienie więc to nie wina LD a Twoja, bo oneironauta wiedziałby by robić przerwy bo ciągłe ld
@dan-kamynski obaj macie racje, taka rzecz s8e zdarza ale ludziom bez doswiadczenia technicznego gdzie osoba wie jak nie dopuscic by nastapila albo wyjsc z kaskady falszywych przebudzen, tez moze to byc wywolane ciaglym wywolywaniem LD co nie jest za zdrowe ale druga czyli @xtedek rowniez ma racje, takie rzeczy sie zdarzaja i to moze być przerażające LD ma tez swoje wady, najlepszym sposobem zeby ich uniknac jest redukcja szkodnczyli uczenie sie jak
@dan-kamynski
@billuscher
Absolutnie nie dyskredytuje świadomego śnienia, chciałem tylko zwrócić uwagę że to coś ma również wady. Tak jak napisaliscie trzeba dawkować, być może przesadziłem. Dla mnie wystarczy raz na miesiąc i to teraz nawet jak nie chce to i tak mam świadomy sen, a wybudzanie mam pod kontrolą.
A jakie wy mieliście doświadczenia odnośnie tego czego sen wygenerować nie potrafił? Z pozytywów miałem kiedyś trudne zadanie w pracy i przeanalizowałem je
@xtedek Xawkowac na pewno trzeba, co do falszywych przebudzen sie zdarzaja ale mozna to kontrolowac - polecam cwiczyc medytacje :)
W sumie nie wiem, potrafilem pogode zmienic w swiadomym a w niesiwadomym sie zmienialem w rozne stwory wiec podejrzewam ze mozg moze nie wiedziec na przyklad jak cie zmieni w kota jak sie kot zachowuje ale moze przybrac jego forme
@billuscher ja oprócz latania wymyśliłem sobie teleportacje a właściwie latanie z bardzo dużo szybkością i mogę przenosić się do miejsc bardzo odległych ale zazwyczaj do tych które znam z własnych wspomnień. Nie bardzo mogę się przenieść w miejsce które widziałem np w telewizji. Próbowałem podróży w czasie ale mimo że miejsca były stare a raczej takie jak je zapamiętałem to osoby były w obecnym wieku a nie młodsze.