Wpis z mikrobloga

@Yinv: Pol dnia oglądałem TVP, cała wierchuszka wprost powiedziała ze wojna z Rosja nie zaczęła się w lutym, nie zaczęła się nawet na Ukrainie w 2014, tylko ze jesteśmy de facto w stanie wojny od smolelelelele. I ze ta katastrofa to był akt wojny - bo przecież dzisiaj wojna to nie tylko prowadzona za pomocą armii jest. I jeszcze narzekali na poprzednia władze ze nawet tej wojny nie zauważyli i ze
@owsikalfred to czemu tylko w rocznicę jest ważny? Przez cały rok w ogóle nie ma tematu.. Trochę to dziwne, biorąc pod uwagę te zarzuty powtarzane rok w rok, że nadal nie toczy się żadne postępowanie w tej sprawie.. Przecież ci którzy takie zarzuty formułują, mają od 7 lat wszelkie narzędzia do tego, by te zarzuty wreszcie poprzeć czymś konkretnym.. No, ale jak wtedy wygrać wybory? ¯_(ツ)_/¯
@Borys_xD: myślałem, że już zarówno PO i PiS zrobiły swoje raporty i temat wyjaśniony. A czy ważny, to nie wiem, bo prawda, że zginęło wtedy 6 generałów, prezydent, parlamentarzyści i to na pewno jakoś zakłóciło działanie państwa, ale ze wspominania tego chyba wynika tylko lekcja dla władzy, by nie pomiatali pilotami. Duda się ostatnio przez złe warunki spóźnił na spotkanie z Bidenem, zamiast ryzykować rozbiciem, więc przynajmniej ta lekcja odrobiona
@owsikalfred: Ale powody katastrofy są już dawno wyjaśnione, a to że niektórym nie podoba się wersja, w której jest to efekt zaniedbań od przygotowania do lotu po samo lądowanie w ciulowych warunkach i na zadupiastym lotnisku, na którym nie powinien taki lot lądować to już inna sprawa.