Wpis z mikrobloga

Ta afera z syrenami na 10 kwietnia to efekt wielu lat zaniedbań. Tak się kończy tolerowanie używania syren, które w domyśle miały ostrzegać przed bombardowaniami, nalotami, powodziami do czczenia każdej #!$%@? rocznicy. Wycie na rocznicę Powstania Warszawskiego, wycie na rocznicę Wypadków Poznańskich, wycie na rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Niedługo syreny zaczną wyć jak nasz wódz umrze albo papież zostanie wybrany. I tu nie chodzi o żadnych straumatyzowanych Ukraińców, choć pewnie tacy też się znajdą, ale o idiotyczne i nierozważne używanie ważnej infrastruktury alarmowej, która w kluczowym momencie może zostać zbagatelizowana przez sporą część mieszkańców, bo pomyślą że znowu jakaś rocznica wybrania Karola Wojtyły na papieża. Jest milion lepszych sposobów na uczczenie pamięci powstańców czy ofiar katastrof, a wycie syrenami i to przez #!$%@? 3 minuty jest jednym z najgłupszych i najbardziej leniwych.
#ukraina #rosja #przemysleniazdupy #bekazpisu
  • 36
To samo z nadużywaniem alertów RCB, ja np. już od dawna tego spamu nawet nie czytam.


@ish_waw: u mnie jest na czarnej liście i tych wiadomości nawet telefon mi nie zapisuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#!$%@? piszecie o tych syrenach jakbyśmy mieli w Polsce jakiś działający system z syrenami na każdym skrzyżowaniu. A ja mieszkam w Krakowie i najbliższa działająca syrena jest w OSP na wiosce 5km od mojego bloku XD

@powaznyczlowiek: xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Brazylia: nikt nawet nie wie co oznaczają jakie sygnały xD jak zacznie coś się dziać, to ludzie będą wpisywać w Google jaka jest rocznica, bo będą myśleć, że zapomnieli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Brazylia: jakiś czas temu z wsi obok wyprowadzał się proboszcz, który był też kapelanem w osp czy jakoś tak. No i co prawda oficjalne pożegnanie było o 17, ale strażacy potem jeszcze poimprezowali i #!$%@? o północy odpalili syrenę, bo wtedy finalnie proboszcz wsiadł do samochodu. Ludzie się #!$%@? jak się dowiedzieli, że to nie zagrożenie tylko banda najebusów i ktoś napisał donos to tych strażaków, co są nad nimi. W
No i tak się przejęło że te próby się robi z okazji jakiś tam wydarzeń. Przepis dobry/zły nie oceniam.


@Thorkill: Przepis zły jak cholera, bo ludzie zamiast łatwo zapamiętać, że "test w trzecią środę marca o 13:00", to każdy z tyłu głowy musi mieć kalendarz historyczny i w momencie potencjalnego zagrożenia przypomnieć sobie, czy ten alarm faktycznie jest prawdziwy czy świętujemy bitwę nad Bzurą.

Tak jak napisano: z syren ostrzegawczych, które
@Brazylia przecież to samo podejście bylo w tupolewie jak lecieli do smoleńska, wiedzieli ze mgła, piloci odradzali ale co ? Lądować nie gadać i jakoś to będzie a jak nie to do dymisji :) katastrofy samolotu Casa nic nie nauczyła i pewnie Smoleńsk tez nie wiele