Wpis z mikrobloga

Ta afera z syrenami na 10 kwietnia to efekt wielu lat zaniedbań. Tak się kończy tolerowanie używania syren, które w domyśle miały ostrzegać przed bombardowaniami, nalotami, powodziami do czczenia każdej #!$%@? rocznicy. Wycie na rocznicę Powstania Warszawskiego, wycie na rocznicę Wypadków Poznańskich, wycie na rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Niedługo syreny zaczną wyć jak nasz wódz umrze albo papież zostanie wybrany. I tu nie chodzi o żadnych straumatyzowanych Ukraińców, choć pewnie tacy też się znajdą, ale o idiotyczne i nierozważne używanie ważnej infrastruktury alarmowej, która w kluczowym momencie może zostać zbagatelizowana przez sporą część mieszkańców, bo pomyślą że znowu jakaś rocznica wybrania Karola Wojtyły na papieża. Jest milion lepszych sposobów na uczczenie pamięci powstańców czy ofiar katastrof, a wycie syrenami i to przez #!$%@? 3 minuty jest jednym z najgłupszych i najbardziej leniwych.
#ukraina #rosja #przemysleniazdupy #bekazpisu
  • 36
@Brazylia: W ustawie o zarządzaniu kryzysowym i obronie cywilnej jest przepis że bodajże co 3 miesiące czy pół roku trzeba syreny uruchamiać żeby sprawdzić czy wszystko działa. No i tak się przejęło że te próby się robi z okazji jakiś tam wydarzeń.
Przepis dobry/zły nie oceniam. Natomiast ta gownoburza to czysta polityka i nic więcej. Grupa ludzi w Polsce będzie miała zawsze problem z 10 kwietnia bo dała koszmarnie dupy. I
@ish_waw: w sensie? przecież i tak wiem jaka jest rocznica, nigdy nie słyszałem syren w innym kontekście niż rocznica lub testowanie bo nie byłem na miejscu klęski żywiołowej/wojny, równie dobrze możemy zabronić testów bo też "ludzie będą myśleć że są testy" i prędzej tak bym pomyślał słysząc syrene niż "pewnie jest jakaś rocznica"
@Brazylia: Ja nie wiem po w czym mają nam pomóc dźwięki syren? Mamy w ten sposób przyzwyczaić się do tezy że polegli? Co ma wspólnego smoleńsk z powstaniem warszawskim czyli tragedią z wyboru. Smoleńsk też jest tragedią ale wynikającym ze złej organizacji a nie z chęci przelewania krwi. Wolę żeby klęski byłały upamiętnione w ciszy a nie w hałasie. Nie pomyślałbym co mają współnego Ukry ze smoleńskiem w ogóle co ich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Brazylia: Najgorsze jest, że teraz też każdy ma w dupie sam fakt nadużywania syren, tylko po prostu można zbić łatwy kapitał na "OBORZE BIEDNI UKRAIŃCY JAK PSY W SYLWESTRA NORMALNIE", do tego akurat powód też jest "dzielący".

Na 1 sierpnia już żaden burmistrz nie wyskoczy z takim pomysłem bo by wyszedł na antypolaka i zaraz by go zjedli.