Wpis z mikrobloga

@PandaCKratka: ludzie myśleli ze to większość to są wnioski o przejście na stała stopę, bo Polacy nie mogli być aż tak glupi. Jednak rzeczywistość pokazuje, ze są jeszcze głupsi. Dramat, jak im na jesien wibor 6m przebije 10%
@Anien: To czy to dobra decyzja czy nie to inna sprawa. Chodzi mi o wcześniejsze zaklinanie rzeczywistości przez niektórych ze ruch w bankach jest spowodowany głównie przejściem na stała stopę a nie nowymi wnioskami ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PandaCKratka: A gdzie w tym tweecie jest napisane że to nowe wnioski a nie przechodzenie na stałe?

Poza tym skok jest ewidentny z powodu nowej rekomendacji. Nawet nie
@PandaCKratka: Spokojnie spokojnie. Bo od 1 kwietnia weszło, że maja zdolność kredytową liczyć na +%5 do obecnej stopy procentowej. Zatem był ruch tych co się chcieli jeszcze załapać aby kredyty dostać i coś kupić. Teraz po wczorajszej podwyżce stóp i wejściu w życie tego wymogu prawdopodobnie nastąpi ostre hamowanie piętą....
@PandaCKratka: troche dziwne, sam niedawno kupowalem, doradca mowil ze malo jest teraz chętnych na kredyt, bank uruchomił mi kredyt w tydzien bo malo osób bierze kredyt woec idzie szybko a tu jeb, rekord od 10lat, cos mi to nie gra
@PandaCKratka: jest duża szansa ze to zdarzenie jednorazowe. Pośrednicy jak i deweloperzy mocno cisnęli na składanie wniosków do końca miesiąca aby załapać się na stare zasady liczenia zdolności. Myśle ze kwiecień i maj powiedzą nam znacznie więcej