Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Jaca656565: ok, boomer ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak tylko przekleję kilka cytatów:
Złą opinię na temat młodzieży miał Arystoteles, który mówił: „Kiedy widzę młodzież to, wątpię w przyszłość cywilizacji”. Także Sokrates przekonywał, że młodzi „Kochają luksus, denerwują nauczycieli i cały czas się obijają”. Już 4 tys. lat temu na jednej z kamiennych tablic wyryto pismem klinowym zdanie: „Młodzież się stoczyła na dno i bliski jest koniec świata”.
Złą opinię na temat młodzieży miał Arystoteles, który mówił: „Kiedy widzę młodzież to, wątpię w przyszłość cywilizacji”. Także Sokrates przekonywał, że młodzi „Kochają luksus, denerwują nauczycieli i cały czas się obijają”. Już 4 tys. lat temu na jednej z kamiennych tablic wyryto pismem klinowym zdanie: „Młodzież się stoczyła na dno i bliski jest koniec świata”.


@Saprofit: A czy to nie było o młodzieży dzieci arystokracji?
Chyba nie mieli na myśli dzieci
@CzerwonaPoprzeczka: a czy kwestia tego, czy ktoś ma konkretne pochodzenie w dzisiejszych czasach jest aż tak istotna? Śmiem wątpić, bo mamy powszechny obowiązek szkolny i wszyscy w grupie, jak jeden mąż, potrafią robić bydło, i to niezależnie od statusu społecznego rodziców.
@CzerwonaPoprzeczka: i to chyba może być jedyna różnica. #!$%@?ąc od tego, że tych końców i upadków świata trochę przyżylem mimo dosyć młodego wieku, to odnoszę wrażenie, że traktujesz wszystko dosłownie. Po prostu starsze pokolenie zawsze będzie cisnąć tym młodym, dopiero co wkraczającym w dorosły świat. I to się nie zmieniło. Mickiewicz w Odzie do młodości również poruszył ten schemat, jednak z perspektywy drugiej strony. Podobnie kwestie konfliktu pokoleń, nie tylko w
odnoszę wrażenie, że traktujesz wszystko dosłownie. Po prostu starsze pokolenie zawsze będzie cisnąć tym młodym, dopiero co wkraczającym w dorosły świat.


@Saprofit: Nie, chciałem wrzucić uwagę o tym rozróżnieniu, bo jakby nikt tego nie zrobił wcześniej, a przynajmniej nie zauważyłem.
@Saprofit: no strasznie #!$%@? mądry jesteś, ale nauka zdalna to wyjątkowe zdarzenie o głębokich skutkach. Załapałem się na rok zdalnego w klasie maturalnej, niektórym nauczycielom po prostu siadała psycha, zaczynali sami mieć #!$%@? i odpuszczać w sposób jakiego nie widziałem przez wczesniejsze 12 lat nauki, przykro było patrzeć.
A chodziłem do jednego z top 5 liceów w PL, z kulturalnymi i inteligentnymi ludźmi, boję się myśleć co się działo w przeciętnej
niby heheszki, ale #!$%@? mają nauczyciele ze współczesnymi gowniakami, zero jakiejkolwiek dyscypliny, totalne #!$%@?, mózgi zryte tiktokiem


@Jaca656565: Weź gościu xD Sam chodziłem do ery gimbazy lata temu, miałem starsze rodzeństwo i patologia między generacjami była diametralnie różna na korzyść młodszych.