Wpis z mikrobloga

Z waszego doświadczenia bądź wiedzy, co jaki czas można palić marihuanę żeby nie doświadczyć długotrwałych efektów ubocznych typu problemy z pamięcią i koncentracją czy typowe "ogłupienie"? Czy po zaprzestaniu konsumpcji na stałe, organizm po jakimś czasie się regeneruje czy jednak skutki są odczuwalne do końca życia?

#narkotykizawszespoko #marihuana #wykopjointclub #medycyna #psychologia #uzywki #narkotyki #thc #uzaleznienie
anasiks - Z waszego doświadczenia bądź wiedzy, co jaki czas można palić marihuanę żeb...

źródło: comment_1649277336ry3NBkJL1Oh2zgn408smAT.jpg

Pobierz
  • 32
@Pankuronium: Czytałem, że THC trwale niszczy połączenia neuronowe (bądź coś innego, biologiem nie jestem i nie pamiętam dokładnie). Podobno nie regenerują się i każdy buch te połączenia niszczy. Tylko, że to źródło nie jest zbyt wiarygodne, dlatego fajnie byłoby poznać inne opinie/badania.
@anasiks: Organizm się regeneruje przy detoxie w połączeniu z zdrowym trybem życia. Kannabinoidy mają właściwości przeciw zapalne, antyoksydacyjne neuroochronne itp. Nie uszkadzają mózgu, pamięci itp. Metale ciężkie i pestycydy z #!$%@? upraw są odpowiedzialne za większość tych negatywnych skutków przy długotrwałym użyciu takiegoż suszu. Pomyśl nad dobrym źródłem suszu (np. medyczna mj, własna bioorganiczna uprawa itp.) jeżeli lubisz palić lub pomaga Ci to w codziennym życiu.
@wyazz: Czyli przy sprawdzonym naturalnym temacie, nie ma typowego objawu krótkotrwałej utraty pamięci? Najczęściej po zażyciu potrafię w połowie filmu/tekstu/wypowiedzi zapomnieć o co chodziło.
@anasiks: oznacza to, że stare szczury (na nich było badanie) uczyły się i poznawały świat tak samo sprawnie jak młode. Nie wiadomo do końca jak działa to na umysł młodych osób, dlatego zalecane jest spożywanie powyżej 21r.

Dodatkowo THC ma szereg prozdrowotnych właściwości o których wiesz, ale stosowane z umiarem. Jeżeli zaczniesz nadużywać, a o to nie ciężko ponieważ po mj jesteś wstanie normalnie funkcjonować i większość osób tego nie zauważy
@Dyspenseria: Miałem tak nawet po kilku miesiącach przerwy. Może po prostu to na mnie tak działa, bo kolega który pali w podobnych odstępach czasowych co ja i dokładnie ten sam temat to tak nie miał.
@anasiks: Analizując badania w tym zakresie możemy stwierdzić, iż nie powinno być takich objawów. Lecz generalnie nie ma jeszcze jakościowych badań, które pozwoliłyby ocenić realne skutki długotrwałego spożywania mj na funkcjonowanie mózgu. Plus należy pamiętać o tym, że każdy użytkownik konopii może odczuwać inne działanie długotrwałe. Jeżeli ten temat jest dla Ciebie ważny zachęcam do konsultacji z lekarzami, którzy specjalizują się w leczeniu mj lub do głębokiego researchu popartego badaniami naukowymi!
@anasiks: kolega wyżej dobrze napisał. Ogólnie jest to dość niepokojący efekt, który może mieć podłoże gdzieś indziej, a konopie tylko potęgują działanie.

Mi po paleniu 2x w tygodniu pamięć krotkowała się poprawiła i nie jest to moja opinia, a wynik badań.
oznacza to, że stare szczury (na nich było badanie) uczyły się i poznawały świat tak samo sprawnie jak młode. Nie wiadomo do końca jak działa to na umysł młodych osób, dlatego zalecane jest spożywanie powyżej 21r.


@Dyspenseria: THC hamuje procesy neurodegeneracyjne w mózgu, redukuje w nim stany zapalne, wspiera funkcje poznawcze, i #!$%@? się silnym działaniem antyoksydacyjnym jeżeli chodzi o te starsze szczury - im człowiek starszy, tym marihuana lepiej wpływa