Wpis z mikrobloga

Pomijając już to, że cały 2021 darłem ryja w znaleziskach, że inflację wywali w kosmos i jedynym sposobem na ściągnięcie tej kasy z rynku będzie agresywny cykl podwyżek stóp procentowych, to po drodze była jeszcze kampania UOKiK, a na koniec nawet KNF wymusił na bankach przedstawienie klientom oferty przejścia na stałą stopę. Tak więc rozumiem, że wyższa rata to problem, ale kredytobiorcy mogliby też wziąć trochę temat na klatę. To był świadomy zakład z rynkiem, który przegrywają i rzucanie się o to jest trochę jak żalenie, że nie wyszedł komuś kontrakt futures na amerykański indeks.

#nieruchomosci #gielda #kredythipoteczny #stopyprocentowe #ekonomia #gospodarka
  • 26
  • Odpowiedz
To był świadomy zakład z rynkiem, który przegrywają i rzucanie się o to jest trochę jak żalenie, że nie wyszedł komuś kontrakt futures na amerykański indeks.


@mickpl: nie sądzę, że był świadomy, bo żyjemy w kraju analfabetów ekonomicznych. Natomiast wychodziło prostackie cwaniactwo niektórych liczących na spłatę inflacją i rentierów 20m2.

Współczuje natomiast szczerze osobom i rodzinom kupujących mieszkanie na potrzeby własne, to im tylko należy się pomoc, jeżeli w ogóle
  • Odpowiedz
@mickpl: te barany nie chcą gasic inflacji tylko chcą dewaluować dług który na bierząco zaciągają. Chcą utrzymać wzrost gospodarczy i dług kosztem naszych oszczędności.

Do ściągania kasy z rynku wystarczyło by by nie walili w #!$%@? na obligacjach.

COI 4 letnie na warunkach jak przed covidem z tym, żę wtedy stopa referencyjna wynosiła 1,5 a teraz 4,5....
Wtedy wibor 3m wynosił 1,7 a teraz wynosi
  • Odpowiedz
KNF wymusił na bankach przedstawienie klientom oferty przejścia na stałą stopę


@mickpl: chwała im, bo jak przeczytałem taką wiadomość w banku to dopiero się ocknąłem, że pora to zrobić.
  • Odpowiedz
@mickpl: szury dra ryja o inflacji od czasow odejscia od standardu zlota. Dzisiejsza inflacja wynika z lockdownow i zamknietych lancuchow dostaw, prawdopodbnie juzby zaczela spadac gdyby nie wydarzenia na ukrainie.

Podnoszenie lokalnych stop nie ma na nia zadnego wplywu
  • Odpowiedz
@Zielonkanazawsze99: przejrzyj profil. Mam dobry zawod i osiagnalem w nim juz maksimum (jestem kapitanem statku). Zarabiam bardzo dobrze. Wiekszosc oszczedzam i inwestuje w etf na amerykanskie indexy.

Wiec raczej z pracy kogos innego nie zyje. W przeciwienstwie do ciebie zas wiem ze standard zlota nigdy nie istnial (byl tylko fikcyjnym zapiskiem na banknocie i dolar byl pokryty w zlocie srednio w 20-30%). Gdyby sam "standard zlota" dalej istnial to przeskok
  • Odpowiedz
@mickpl: idz do banku i zapytaj o zmiane na stałą stopę, jak to wpłynie na wysokosc kredytu, jakie beda roznice... bank na stałych stopach i tak zarobi :)
  • Odpowiedz
@WiktorekS: niby wiesz ale dalej jestes durniem - wysmarowales sciane tekstu, ale nic z tego nie wynika. Nawet jesli standard zlota byl ulomny, to pieniadz dalej mial w czyms oparcie. Teraz jest oparty na dlugu - wyjasnic ci roznice czy sam do niej dojdziesz?

A QE jest psuciem gospodarki w najgorszy sposob, finansowaniem przyrostu bezwartosciowego papieru.
  • Odpowiedz