Wpis z mikrobloga

Pomijając już to, że cały 2021 darłem ryja w znaleziskach, że inflację wywali w kosmos i jedynym sposobem na ściągnięcie tej kasy z rynku będzie agresywny cykl podwyżek stóp procentowych, to po drodze była jeszcze kampania UOKiK, a na koniec nawet KNF wymusił na bankach przedstawienie klientom oferty przejścia na stałą stopę. Tak więc rozumiem, że wyższa rata to problem, ale kredytobiorcy mogliby też wziąć trochę temat na klatę. To był świadomy zakład z rynkiem, który przegrywają i rzucanie się o to jest trochę jak żalenie, że nie wyszedł komuś kontrakt futures na amerykański indeks.

#nieruchomosci #gielda #kredythipoteczny #stopyprocentowe #ekonomia #gospodarka
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nawet jesli standard zlota byl ulomny, to pieniadz dalej mial w czyms oparcie. Teraz jest oparty na dlugu - wyjasnic ci roznice czy sam do niej dojdziesz?


@Zielonkanazawsze99: Różnica jest taka, że ty chcesz dalej żyć w średniowieczu a kolega, który próbuje ci wyjaśnić jest cywilizowanym człowiekiem i wie dlaczego utrzymywanie pokrycia waluty w kruszcu w dzisiejszych czasach jest zupełnie nietrafione.
  • Odpowiedz
@mickpl: ale srasz strasznie o tej inflacji, nudne to już naprawdę. W tych swoich analizach tez przewidziałeś wojnę na Ukrainie i podwyżki cen nośników energii?

Jak gwałtownie rośnie, tak samo będzie spadało.
  • Odpowiedz
@Zielonkanazawsze99: zaraz zakwestionujesz w ogole instytucje kredytu, nie zdajac sobie sprawy z tego, ze gdyby nie upowszechnienie sie kredytu, to dzis te glupoty pisalbys patykiem na piasku a nie na wykopie.

Poczytaj chociazby o upadku Imperium Hiszpanskiego (posiadajacego niemal monopol na posiadanie i wydobycie zlota) w XVII w. na rzecz m.in. malej Holandii, ktora to zyla tylko i wylacznie z kredytu. I za pomoca kredytu zbudowala pierwsza nowoczesna gospodarke oparta na ekonomii/handlu.

Ale zeby wiedziec o takich rzeczach to trzeba zajrzec do ksiazek, a nie pisac na podstawie chlopskiego
  • Odpowiedz
@SzitpostForReal brałem kredyt przed covidem i liczyłem się z ryzykiem podwyżek. Stopy stopami, mogą być jak dla mnie i 7 % byle nie ruchał wszystkich ten fikcyjny WIBOR na którym banki robią miliardy w tym momencie.
  • Odpowiedz