Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam około 30 lat, ok. 12 lat temu byłem na kwalifikacji wojskowej, gdzie dostałem kategorię A, to był mój pierwszy i ostatni kontakt z wojskiem.

Nie ma opcji, abym w razie konieczności poszedł na front czy uczestniczył w jakichś wielotygodniowych ćwiczeniach (najwyżej sam pójdę na parę zajęć na strzelnicy), w przypadku wojny planuję ucieczkę zagranicę do kilku godzin po ogłoszeniu naruszenia naszych granic. Co mogę zrobić, aby uniknąć długiego i obowiązkowego przeszkolenia w kontekście aktualnego i planowanego ustawodawstwa? Muszę opiekować się starszą rodziną, a do tego mam problemy z kręgosłupem i depresję, które i tak czynią mnie praktycznie nieużytecznym na froncie.

#pytanie #wojsko #wojna #prawo #ukraina #rosja #medycyna #leczsiezwykopem #lekarz

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #624c84dfdd57b671078a8a5b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mam około 30 lat, ok. 12 lat temu b...
źródło: comment_1649187247Y9h5VHYzZfMWWPCjcJ5x82.jpg
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania:

Co mogę zrobić, aby uniknąć długiego i obowiązkowego przeszkolenia w kontekście aktualnego i planowanego ustawodawstwa?


Ogolić cipsko i przestać się mazać.
Jak masz problemy z kręgosłupem to idź z wynikami badań Twojego kręgosłupa do WKU i niech Ci przydzielą inną kategorię wojskową. Rozumiem, że kręgosłup uniemożliwiałby Ci również operowanie dronem rozpoznawczym?
@AnonimoweMirkoWyznania: o jakim wielotygodniowym przeszkoleniu ty piszesz? Nic takiego nie będzie
Gdzie uciekniesz? Po ogłoszeniu mobilizacji zostaną zamknięte granice zanim ktokolwiek do nas wkroczy, wcześniej zostanie wprowadzony stan wojenny.
Gościu masz depresję i chcesz za wszelką siłę uniknąć jakiegokolwiek wysiłku fizycznego, brawo. Akurat takie szkolenie wojskowe mogłoby ci pomóc. Gdybym tylko siedział i nie działał fizycznie to miałbym właśnie depresję.
OP: @Lukardio: Świetny pomysł, ale jak to zrobić technicznie? W Polsce to trudny proces, nie wystarczy chyba kryterium samoidentyfikacji i konieczne jest pozwanie rodzica/ów + konsultacje lekarskie. Może są jakieś życzliwe fundacje na rzecz osób LGBTQ, które pomagają w tym procesie?

@kamil_nie: Warto ich uprzedzać?

@tankowiec_lotus: Formalnie nie, ale w praktyce pomagam całej nie w pełni samodzielnej rodzinie.

@Stallion45: Czy to kryterium zadziała u nas? Czy zadziałało
@AnonimoweMirkoWyznania: w jakich spartańskich warunkach? Nie pojmuję czego ty się obawiasz, laptopa nie będziesz miał i już panika, wóz wojskowy (łóżko) nie nadaje się do spania, łazienki jak łazienki. To nie ruski mir, nie leją po łbie. Jeżeli nie nadajesz się do siedzenia w wojskowym budynku przez kilka tygodni chociaż o czymś takim nie będzie mowy jeżeli się nie zaciągniesz to o jakim uciekaniu przed ruskimi ty mówisz. Boisz się wojska