Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wannababcie: żeby nie było - ja też w tamtych czasach nie miałem wypasu, w zasadzie zawsze byłem mocno do tyłu Jeśli chodzi o parametry kompa wobec tego co wychodziło w danym czasie, za to mogę się pochwalić że pierwszy komputer dostałem w 2001 roku, Podejrzewam że niewiele wykopków w tamtym czasie miała już pc na własnosc (ale mogę się mylić).
@kacius: na xp to nie wiem (mamy 2022 rok) ale odpalałem parę lat temu jedynkę, więc na 99% miałem wtedy siódemkę i nie przypominam sobie jakichś większych problemów. Żeby było śmieszniej to musiała być jakaś oryginalna wersja na płycie, bo sprawdziłem na szybko i nie mam tej gry ani na gogu ani na steamie.

Inna sprawa, że doszedłem do starego obozu i wyłączyłem. Jakoś nie potrafiłem wrócić po tylu latach przerwy.
@frode: a no były też płyty z Rivą, ale te widziałem jako retro gdzieś w necie po latach więc pewnie w Polsce nie były super popularne, tam u ziomka była jakaś Intelowska. Ale że karty z okresu FXów były jeszcze na PCI to mnie zdziwiłeś :D ogólnie no to jeszcze czasy przed zakupami w necie, także na tyle co wtedy pytaliśmy w lokalnym sklepie który wystawiał się również na giełdzie to
@Odczuwam_Dysonans: były i późniejsze, chyba gdzieś do 8xxx NVIDII były wypuszczane warianty PCI, ale mocno niszowy temat, no i wiadomo było że są przydławione w stosunku do odpowiedników AGP, a potem PCIe.

mam w kolekcji np. CLUB 3D ATI RADEON 9250 PCI (idzie dorwać na allegro). jedna z niewielu kart graficznych na PCI z wyjściem cyfrowym. w tamtych czasach miałem normalne kompy z AGP, wiedzę o tych istnieniu tych modeli posiadłem
@frode: o, to ciekawe - w sumie przy GF8xxx jeszcze były popularne karty rozszerzeń na PCI, na płycie pod c2d nawet nie pamiętam czy miałem w ogóle PCI-E x1, chyba tylko x16 na grafikę i oprócz tego same PCI także jeszcze taki okres przejściowy. Muszę sobie poszperać odnośnie takich kart, na pewno nisza no bo samo PCI już za czasów AGP 2X byłoby wąskim gardłem - ale pewnie chodziło o obsługę
2001? Odpalam Operation Flashpoint, jutro spytam kumpla może ma już crack do gta 3


@MattePRL: będzie czepialsko, ale muszę:

2001 i crack do GTAIII? Parafrazując mema, "#!$%@? pograsz blacharzu" xD. W 2001 to była wersja na PS2, blacharze jak zwykle dostali konwersję po paru dobrych miesiącach.
pierwszy komputer dostałem w 2001 roku, Podejrzewam że niewiele wykopków w tamtym czasie miała już pc na własnosc (ale mogę się mylić).


@miauczar: myślę, że jeśli byśmy brali pod uwagę wykopków >30 lvl, to już całkiem sporo. Sam chodziłem wtedy do podbazy, zwykła publiczna szkoła na typowym blokowisku, ale spokojnie połowa klasy już miała kompy, jeśli nie "swoje", to wspólne z rodzeństwem, ewentualnie grali na kompie "do pracy" ojca xD. Tak