Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 134
Niektorzy pytali jak na miejscu. Jestem we #wlochy i sprawa wygląda tak, że nie potrzeba super green pass już żeby jechać komunikacja, ani żeby zjeść, ale uwaga - na zewnątrz xD żeby jeść w środku musisz pokazać. Nie pokazuje się też certyfikatu podczas wchodzenia do zwiedzania czegoś. Poza tym nadal maski w zamkniętych pomieszczeniach są obowiązkowe. Znikają od 1 mają. #podroze

Zdjęcie dla atencji
Pobierz Konkol - Niektorzy pytali jak na miejscu. Jestem we #wlochy i sprawa wygląda tak, że ...
źródło: comment_1648847325yjL6hVsiCElSxKTvYh58Sj.jpg
  • 57
Jak wygląda pod względem green pass realna sytuacja z noclegiem?


@1whose: już nie sprawdzają. Ogólnie ja się meldowałam 31.03 i wtedy mi jeszcze skanowali green pass, ale powiedzieli, że jutro (1.04) już nie muszą. Green pass jedynie obecnie obowiązuje jeśli chcesz zjeść w środku restauracji xDDDDDDDD
nadal widzę, że są cyrki.


@dziadeq: naprawdę jest gestapo. Bardzo dużo starszych ludzi jeszcze chodzi w maseczkach na wolnym powietrzu, widocznie się boją. W Hiszpanii w tamtym roku upominali, że jest maska pod nosem, więc oni nie lepsi
@Konkol: z tą kontrolą passów to chyba już loteria, byłem w zeszłym tyg. w Bergamo i sprawdzali bardzo selektywnie, tzn. czasem sprawdzali passy na ogródku a czasem nie sprawdzali wewnątrz xD
@Konkol: w Hiszpanii byłem na początku marca, faktycznie w Barcelonie powiedziałbym, że był z tym luz (aczkolwiek ludzie nosili czasami na zewnątrz, w sklepach raczej zakładali), tak na Kanarach (szczególnie w Las Palmas) na ulicach byłem jedną z niewielu osób bez maski na powietrzu xD
@pilot: na pewno mniej ludzi jak w Rzymie xD może nie było bardzo nasrane, ale to duże miasto więc są i tłumy. A pogoda taka se, nie padało mi na łeb, ale dwa dni było takie 10-15 stopni, a ostatni dzień marzłam troche :)