Wpis z mikrobloga

dalsze proby szybszego rozkrecania piekarni domowej niestety zostaly powstrzymane przez biurokracje
czekanie na pozwolenia trwa wieki, tak wiec niestety nie mozna zajac sie tylko #bojowkapiekarska jak to robilem od wrzesnia do stycznia a trzeba tez chwile popracowac w #it

wlasnie za 20 minut koncze swoj kontrakt w starej pracy, 3 dni w tyg wiec idealnie
od jutra nowa tymczasowa praca, tez zdalnie i tez #testowanieoprogramowania, mam nadzieje na 3 dni, choc byc moze czasem 4 wpadna w tygodniu
trzeba uzbierac kase na wiekszy remont niz myslalem, sprzety tez swoje kosztuja

najchetniej bym juz nie pracowal, te miesiace na jesieni byly wspaniale, ale co zrobic

jest kilku mirkow ktorzy sledza czy sie uda czy nie uda z rzuceniem pracy na rzecz hobby, wiec dla nich taki update
na pewno bez powiekszenia domu i remontu nie da sie z tego wyzyc bo po prostu za malo mam miejsca by wszystko pomiescic
zobaczymy jak bedzioe po remoncie, czy uda sie w tym roku to jednak niewiadoma
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tptak: w Belgii wynajem kosztuje fortunę, jeżeli masz mały biznes to bardziej opłaca się rozbudować dom, który dodatkowo zyska na wartości. No a wynajęty lokal też trzeba przystosować.
@wykopowy_brukselek Ej tak swoją drogą to jest bardzo ciekawy temat. Wszędzie się mówi o ludziach, którzy przebranżawiają się, żeby wejść do IT, natomiast nikt nie mówi czy to działa też w drugą stronę. Możesz wytłumaczyć co Cię skłoniło do poszukiwania alternatywy? Jednak świat IT to nie taka bajka jak wszyscy myślą, czy chodzi o coś innego?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wykopowy_brukselek: przecież przy zarobkach jakie mieliście(jezeli dobrze pamiętam to chwaliłeś się fakturami po 20k euro miesiąc) I nadal macie, kasy na remont nie powinno raczej zabraknąć. Czy coś źle poszło już na etapie planowania? Czy do remontu bierzecie jakąś polska ekipę, aby zoptymalizować wydatki?
@wfm125m wydaliśmy dużo na zakup domu a i z życiem się nie do końca ograniczaliśmy. Poza tym chcemy zrobić sobie naprawdę naprawdę dobra dobudówkę gdzie będzie nasza sypialnia, łazienka itp. to pochłonie sporo a do tego ta piekarnia.
No z 70k euro trzeba liczyć tak myślę

Ja od września nie pracowałem do grudnia. Od stycznia pracowałem 3 dni w tyg, więc niewiele
Żona pracuje 4 dni w tyg.
Ograniczamy pracę żeby mieć
@piesnababy trochę już pisałem.
Dla mnie to trochę bajka. Ja mało umiem np z automatów a pracę zawsze miałem i to super płatną. Jakoś się udawało, kilka razy zaryzykowałem i szło
Przyszła pandemia, zaczęła się praca z domu (wcześniej niemożliwa u mnie)
Zacząłem więcej piec (piekę od 9 czy 10 lat), ale zacząłem piec dużo dużo więcej. Znaleźli się chętni by kupować. Założyłem fanpage, dorobiłem się bez reklamh płatnej ponad 2100 obserwujących,