Wpis z mikrobloga

@P0G0:

Startup pod nazwą Revolut założyli Rosjanin Nikołaj Storonski (ros. Николай Сторонский) oraz Ukrainiec Wład Jacenko (ukr. Влад Яценко) w 2015 roku[3][4][5][6]. 13 grudnia 2018 roku Revolut uzyskał europejską licencję bankową, dającą zezwolenie na działalność na terenie Unii Europejskiej[7][8][9][10][11]. Tę licencję startup otrzymał od Banku Litwy, gdzie ma 150 tys. klientów[12]. Dzięki licencji fintech został pełnoprawnym bankiem z gwarancjami środków (do kwoty 100 000 EUR w ramach europejskiego systemu gwarancji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zbuczyn: Unia cały czas kupuje gaz, ropę, węgiel za dewizy. Rosja nie ma na co ich wydawać przez sankcję. Zapas dewiz rośnie, kurs rubla się zwiększa.
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: @zbuczyn: unormowało się na chwilę, tak właśnie jest często. Obecnie Rosja ma dużo większy eksport niż import (wszystko poblokowane) takie państwa zazwyczaj zyskują gospodarczo na chwilę, w krótkim okresie, dopóki wszystko się nie posypie, bo zacznie brakować części i surowców.
  • Odpowiedz
@zbuczyn IMO najlepiej sprawdzać na aliexpress wybierając produkt i porównując cenę w usd i rub. Im akurat zależy na jak najbliższej wartości. Obecnie 1 $ to jakieś 102 ruble
  • Odpowiedz
Rosja raczej zahamowała proces. Odsetki od dewiz walutowych są wypłacane w rublach a nie twardej walucie. Do 9 września dalej nie można wypłacać depozytów w dolarach. Nie więcej niż ileś tam tysięcy, potem po kursie rubla. Do tego „zażądała” płatności za gaz w rublach co tez ja wzmocniło. Rosja broni rubla jak może, ale podejrzewam ze jest to chwilowy „powrót” Ekspertem nie jestem, ale zdarza mi się śledzić subiektywnie o finansach. Fajny
  • Odpowiedz
Co do ch....? Rubel wrócił do cen sprzed wojny


@zbuczyn: spróbuj w jakimś kantorze kupić albo sprzedać ruble...

Na cinkciarzu piszą:

Z przyczyn od nas niezależnych wymiana rubla rosyjskiego (RUB) oraz realizacja przekazów w tej walucie jest chwilowo niemożliwa. Przepraszamy za utrudnienia.
  • Odpowiedz