Wpis z mikrobloga

Wykopki z Wrocławia. Mam kilka pytań.
1. Gdzie zabrać obcokrajowca żeby spróbował polskich dan ale w takim średnim standardzie? Nie za drogo ale smacznie.
2. Czy są jakieś kolumbijskie knajpy we Wrocławiu? Albo coś związanego z Kolumbia? Kojarzę że jakaś kawiarnia jest chyba ale nie pamiętam gdzie.
3. Czy sa problemy z parkowaniem w centrum a jeśli tak to czy polecacie jakieś miejsce do parkowania bez opłat?
#wroclaw #jedzenie
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gacek2121:
1. ja to bym gościa zabrał na rynku do Dworu Polskiego. Wcale nie jest drogo, a dobre polskie jedzenie
2. kolumbijskie to nie wiem, ale peruwiana jest super
3. bez opłat to już nie ma
  • Odpowiedz
@gacek2121: Kolumbijskaa znam jedna - El Cubano. Nie wiem za bardzo jak z jakoscia, nigdy nie jadlem. Mamy za to bardzo dobra knajpe z jedzeniem ich sasiadow - Peruviana. Co do polskiejj kuchni to sie nie wypowiem, bo nie laze po knajpach ze schabowymi, ale Mloda Polska maa bardzo spoko menu i taka polska kuchnie z twistem plus swietne driny.

Parkowaanie - wybierz jedno - darmo albo centrum.
  • Odpowiedz
  • 0
@Rogi_ widzę że masz wątpliwość co do młodej Polski. Więc napiszę może inaczej. Chodzi mi o to żeby zamówić parę sztandarowych polskich dan do spróbowania i nie wydać milionów monet (pierogi, bigos, rosół, schabowy, coś w tym stylu).
@pasta_alla_carbonara i to info mi wystarczy jeśli chodzi o parking :d
Dziękuję za.odpowiedzi
  • Odpowiedz
@Rogi_: no jak pislem, nie jadaam w zbyt wielu knaajpach z typowa polska kuchnia ;) Kiedys byla restauracja "Jasna", ktora miala fantastyczne slaskie zarcie, niestety pandemia ja zabila, ale Hartman poswiecil sie na 100% Food Think Tankowi, co tez ma swoje plusy ;)
  • Odpowiedz
@pasta_alla_carbonara: Młoda Polska, a potem Konspira... Daj człowieku spokój. Konspira to jest cenowy dramat i żyją chyba tylko z turystów frajerów. Nie wiem czemu nasz HR parę razy robił tam kolację dla klienta i naprawdę to żarcie jak za tą cenę to był cyrk.

Młoda Polska to też przecież niedroga knajpa XD daj spokój to jest tak przereklamowana knajpa, że ja nie wiem jak jeszcze ludzie się nią jarają i
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan

Konspira to jest cenowy dramat i żyją chyba tylko z turystów frajerów


To prawda, wystarczy zerknąć jak ta knajpa wygląda z zewnątrz i taki właśnie wniosek to pierwsze co przychodzi do głowy. To miejsce aż krzyczy, że jego jedynym sensem istnienia jest zgarnąć hajs z turystów
  • Odpowiedz
@kyloe: Dla mnie młoda Polska to jest ten sam kaliber co Dinette / Bułka z Masłem. Drogie żarcie zachwalne przez Grubasa z WPK które jak się pójdzie i zje jest niezłe, ale nie za tą cenę.

Do tego w Młodej Polsce dochodzi robienie z tego kandydata do gwiazdki Michelin czy jakiejś super knajpy gdzie to żarcie jest zwyczajnie drogie. Byłem tam trzy razy. 2 razy za swoje i raz za firmowe i uważam, że zwyczajnie to nie jest warte tych pieniędzy. Ani jakość tych dań nie wyrywa z butów, ani obsługa. Uważam zwyczajnie że można lepiej wydać te pieniądze.

A pani właścicielka to od momentu kiedy miała zachwalne bułki w czasie pandemii to ma swoją renomę tu na
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan:

Dla mnie młoda Polska to jest ten sam kaliber co Dinette / Bułka z Masłem.


Nie wiem za bardzo jak się do tego odnieść bo wrzuciłeś do jednego worka trzy miejsca, które drastycznie różnią się poziomem, nie wiem czy byłeś w tych miejscach przez ostatni
  • Odpowiedz
@kyloe: Dla mnie te 3 miejsca właśnie nie różnią się poziomem. We wszystkich trzech zjem przepłacone jedzenie które naprawdę nie wyróżnia się czymś wyjątkowym. Dinette kiedyś było na pewno lepsze, ale ja nie chodzę do knajp co chwila. Ostatnim razem byłem jeszcze na pl. Teatralnym i nawet wnętrze mówiło że ma już dość. Bułka miała dobre pozycje w menu z dobrych produktów tak samo jak Młoda Polska :) Tak samo
  • Odpowiedz