Wpis z mikrobloga

Cześć i czołem (òóˇ)

Zleciało już ponad 11 tygodni !

Jest co raz łatwiej i co raz to rzadziej myślę o #alkohol
Tak czy tak życie na trzeźwo nie jest łatwe, szczególnie po ciężkim tygodniu pracy czy jakiś stresowych sytuacjach, trzeba nauczyć się od nowa z tym żyć i radzić. Głowie brakuje tego wyluzowania, resetu czy po prostu wyłączenia.

Schudłem już sporo kilo, ale ja to przez całe życie byłem niejadkiem i "jem bo muszę" mimo tego że uwielbiam siedzieć i gotować w kuchni, nie ma po prostu tego stanu że po %% wrzuca się w siebie wszystko jak w śmietnik szczególnie to co niezdrowe jedząc po korek ¯\_(ツ)_/¯

Zdążają się momenty jak mózg podpowiada "już tyle nie pijesz to nic się nie stanie jak teraz sobie wypijesz" bo jest weekend itp. Ale walczę z tym demonem skoro byłem w strasznym ciągu przez ponad pół roku to te postanowienie nie picia przez rok muszę osiągnąć. (òóˇ)

W trudnych chwilach żeby się nie złamać lubię wejść na aplikację I AM SOBER i poczytać o problemach innych uzależnionych i przypomnieć też sobie tamte czasy które nie były warte sięgania po butelkę. Chociaż już od dłuższego czasu nie liczę dni itp. to przyjadę się ta aplikacja i grupa wsparcia w której jestem.

Tabletki od #psychiatra na pewno bardzo mi pomagają uporać się z tymi trudnymi chwilami, przytłaczającym życiem, problemami itp. Nie jestem już taki nerwowy, wydłużył mi się "lont od dynamitu" i potrafię się ugryźć w język, a jednocześnie stałem się taki trochę obojętny na wiele spraw na które nie mam wpływu. ()

Ostatni miesiąc też dał mi nadzieję odnośnie #luszczyca
Gdyż zapewne w ciągu 3-4 tygodni będę miał wyczekiwane leki biologiczne, dodatkowo na oddziale przebadali mnie wzdłuż i wszerz. Pełna morfologia, badanie moczu, test na HIV, kiłę, gruźlicę i boleriozę, próby wątrobowe, cholesterol, EKG, USG jamy brzusznej, laryngolog ,rentgen klatki piersiowej, panorama szczęki i tutaj jest mały problem bo chirurg musi zobaczyć ostatnia 8mke która mi została (w sumie sam korzeń) czy nie trzeba go usunąć żeby nie komplikowały żaden stan zapalny leczenia biologicznego. Mimo nie stosowania sterydów jedynie maść na zamówienie z mocznikiem to sporo się jej "zaleczyło" i nie jest już w takim ostrym stanie.

No nic na dzisiaj to tyle, miłej niedzieli, smacznego rosołku, wesołego czasu spędzonego z rodziną, a dla tych co piją to NA ZDROWIE ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

PS będę tutaj co jakiś czas, wrzucać wpisy pod tagiem #dumelniepije wierzę że dam radę całe 365dni być trzeźwym a może i jeszcze dłużej.

AVE ()

#alkoholizm #wodka #psychiatria #piwo #zdrowie #wygryw
Dumle007 - Cześć i czołem ᕦ(òóˇ)ᕤ

Zleciało już ponad 11 tygodni !

Jest co raz ł...

źródło: comment_1648383381fm7j7F5WB87KKhVRas3iRV.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz