Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@yupitr: xd lepiej czekać aż się z tego zrobi zapalenie oskrzeli albo nie wiem, rozwinie się angina xd już #!$%@?ąc że ten wpis to bait, to od tego jest lekarz, że y do niego chodzić jak się źle czujesz. Ty to pewnie z tych, co zwolnienia lekarskiego na grypę nie uznają dopóki temperatura to nie 39 i więcej xd
@fanmarcinamillera powiat oświęcimskim bodajże to był wtorek i można było usłyszeć w przychodzi to samo - dziecko chore 39 stopni gorączka, dzwonisz zarejestrować i #!$%@?, bo w tym dniu przyjmuja tylko Ukraińców XD Tak jestem ruską onuca, bo konto na wykopie mam od x lat i specjalnie wyczekiwałem na taką okazję.. Gardzę wami tak samo jak na początku pandemii kiedy przyklaskiwaliście Szumowskiemu, a teraz? Przejrzyjcie na oczy, bo takie rzeczy dzieją się
ale same matki też przesadzają. Dziecko kaszel i lekko podwyższona temperatura to od razu panikary po lekarzach dzwonią


@yupitr: No nie do końca tak to wygląda. Ja na przykład musiałem iść z kaszlącą córką do lekarza bo w przedszkolu się burzyli, że chore dziecko przyprowadzam. Potrzebne było zaświadczenie od lekarza, że córka jest zdrowa.
@fanmarcinamillera: wy się śmiejecie z tych trolli, a ja w pracy i od rodziny słyszę te same historyjki lub bardzo podobnie, co kilka dni wcześniej przeczytam na Twitterze i ludzie w to wierzą xD Już słyszałem jak to Ukraińcy biorą ze sklepów co chcą za darmo, tankują za darmo, jeżdżą autobusami za free i tego typu historyjki. Każdy zarzeka się, że to prawda, bo xyz mu powiedział, info z pierwszej ręki.
@yupitr masz więcej niż 12 lat? Bo rozumiem, że dziecka nie masz i tego, że u tak małego dziecka wszystko może się zmienić dosyć dynamicznie. Tu nie bardzo można jeździć i obserwować, bo też nie bardzo powie co mu dolega.
@fanmarcinamillera: no ma to potencjał na ruska propagandę, ale nie zdziwiłbym się gdyby gdzieś to tak funkcjonowało. Jeszcze w listopadzie wywalali ze szpitali ludzi których normalnie by nie wypisywali pod byle pretekstem bo trzeba zrobić miejsca covidowe wiec wpisuje się to w metody „służby zdrowia”
: ale same matki też przesadzają. Dziecko kaszel i lekko podwyższona temperatura to od razu panikary po lekarzach dzwonią


@yupitr: Jeśli dziecko jest chore to nie może iść do przedszkola czy szkoły. Rodzic wtedy potrzebuje zwolnienia lekarskiego, bo nie może iść do pracy tylko musi się zająć dzieckiem.
@fanmarcinamillera: z ciekawych rzeczy, to jest nawet na to paragraf (chyba), nie jestem prawnikiem, ale jest coś takiego:

"Art. 224a. Fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu

§ 1. Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
powiat oświęcimskim bodajże to był wtorek i można było usłyszeć w przychodzi to samo - dziecko chore 39 stopni gorączka, dzwonisz zarejestrować i #!$%@?, bo w tym dniu przyjmuja tylko Ukraińców XD Tak jestem ruską onuca, bo konto na wykopie mam od x lat i specjalnie wyczekiwałem na taką okazję.. Gardzę wami tak samo jak na początku pandemii kiedy przyklaskiwaliście Szumowskiemu, a teraz? Przejrzyjcie na oczy, bo takie rzeczy dzieją się w