Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy Kochane mam problem z mobilnością w przysiadze, a martwy to już w ogole tragedia, wszystko na lędźwia wchodzi.

Problem leży najprawdopodobniej w tylnej tasmie ud i przodopochyleniu miednicy. Zacząlem robic rolowanie calych nog + rozciaganie hamstringow tak jak na filmiku przed kazdym treningiem i w dnt. Co byście jeszcze poradzili zrobić żeby zyskać tą mobilność? Cwiczenia na głębokie brzucha? Hip thrusty? Co polecacie?

#!$%@? mnie juz bierze 2+ lata treningu, u 2 fizjo bylem i dopiero sam sie dowiedzialem w czym lezy problem

#fizjoterapia #silownia
Piks0n - #mikrokoksy Kochane mam problem z mobilnością w przysiadze, a martwy to już ...
  • 17
  • Odpowiedz
@DopeLifter @S_M_I_T_H: Nie jestem w stanie przysiadu zrobic bez podporek pod piety bo lece do tylu. W martwym nie moge tez zgiac sie w biodrach bo mnie dupa i uda ciągną i bola mnie ledzwia, bo na nie wszystko wchodzi. Do tej rozciagalem stawy skokowe, rozciagnie kanapowe, odwodzicieli, ale wlasnie nie ruszalem tylnej tasmy, a sie okazuje ze to jest najwiekszy problem prawdopodobnie. 1/3 zycia przed kompem i praca biurowa zrobila
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Piks0n: to i tak nieźle, mi brakuje z 18 cm żeby dotknąć podłogi palcami ( ͡° ʖ̯ ͡°), dopiero jak się porozciagam ze 20 min to brakuje z 1cm żeby dotknąć podłogi.
  • Odpowiedz
@Piks0n: Trudno postawić diagnozę przez internet, jeśli chcesz działać na własna rękę to jak najbardziej pracuj nad mobilnością tylnej taśmy, ale jeśli nie zal ci kilku stówek to znajdź fizjo który pracuje z trojboistami lub po prostu takiego u którego nie będziesz leżał godzinę na kozetce(No offence dla nikogo kto tak pracuje) tylko sprawdzi ci wszystkie wzorce ruchowe i pokaże gdzie masz te wzorce ruchowe skopane. Jak podasz miasto to na
  • Odpowiedz
@MTGrubas: Czyli co właściwie robiłeś żeby to naprawić? Ćwiczyłeś skośne i poprzeczne? Jakie ćwiczenia stosowałeś? Na skosy w sumie i teraz robie planki bokiem to bardziej pytam o poprzeczne.
  • Odpowiedz
@Piks0n: wiesz co trudno to samemu zrobić, bo terapeuta mi mocno kontrolował postawę itp, ale najpierw miałem zwykle izometryczne napięcia brzucha i mnie terapeuta kontrolował żebym napinal w każdym miejscu w brzuchu albo żebym pępek wciągał, i żebym nie kompensowal ledzwiami, potem zaczęliśmy robić różne wzorce ruchowe od podstaw typu hipthrust przez hip hinge i przysiad. Łącznie trwało to 1,5 miesiąca i bardzo sobie chwale
  • Odpowiedz
@Piks0n: masz przodopochylenie i rolujesz zbytnio rozluźnione dwugłowe? Jaki to ma sens xD

Rolowanie to #cope, powinieneś rolować tylko czworogłowe i dolny odcinek kręgosłupa i tyle.
Twoje czwórki i lędźwiowy są zbyt silne -> spięte, więc należy je rozciągać, siady kanapowe, siady japońskie, przyciąganie kolan do klatki itd. Nie należy przesadzać z intensywnością izolacją na czworogłowe i lędźwiowy (ograniczyć w planie) -> czyli unikaj wariacji martwego ciągu, wszelkie rack pulle,
  • Odpowiedz
Rolowanie to #cope, powinieneś rolować tylko czworogłowe i dolny odcinek kręgosłupa i tyle.

Twoje czwórki i lędźwiowy są zbyt silne -> spięte, więc należy je rozciągać, siady kanapowe, siady japońskie, przyciąganie kolan do klatki itd. Nie należy przesadzać z intensywnością izolacją na czworogłowe i lędźwiowy (ograniczyć w planie) -> czyli unikaj wariacji martwego ciągu, wszelkie rack pulle, block pulle, które mocno angażują dolny odcinek kręgosłupa (klasyk/trap bar DL -> sumo/RDL), unikanie
  • Odpowiedz
@Pozytywny_gosc: No z tym rolowaniem trochę bez sensu xD Poza tym te uda też są spięte, albo jakieś obolałe po rozciąganiu po prostu, a rolowanie przynosi mi ulgę i zmniejsza ból.
Więc z tym się akurat nie zgodzę, ale za resztę sugestii dzięki wielkie. Na pewno zamienię te ćwiczenia, które wymieniłeś. Dodam te na dupę, dwójki, brzuch -> mięśnie głębokie, bo resztę już robię.
  • Odpowiedz
@Piks0n: znaczy ja nie mówię, że rolowanie jest bez sensu, ale rolowanie całości jest bez sensu. Jedne mięśnie masz nadmiernie rozluźnione - i wtedy nie ma sensu ich rolować, je trzeba wzmacniać ćwiczeniami siłowymi. Przeciwstawne grupy mięśni masz zbyt przykurczone, więc warto je rolować i rozciągać i ćwiczyć mniej intensywnie, skoro i tak są już zbyt mocne
  • Odpowiedz
@Piks0n: jesli masz hiperlordoze, to wzmocnij ledzwiowy (psoas). On powinien byc i rozciagany i wzmacniany wraz z prostym uda. Wbrew temu co znajdziesz na necie, miesien ledzwiowy nie ciagnie miednicy do przodu, a do tylu pochylenia. W przypadku gdy jest nadmiernie rozciagniety i za slaby, wtedy sie napina i ciagnie twoj kregoslup ledzwiowy do przodu tak by skrocic przyczepy (reakcja obronna na rozciagniecie). Dodatkowo powinienes skrocic poprzeczny brzucha i skosne zewnetrzne.
  • Odpowiedz