Wpis z mikrobloga

Z Wikipedii:

Pierogi ruskie – popularny wśród Polaków w Polsce[1] i na Rusi[2] rodzaj pierogów, których nazwa wywodzi się od Rusi Czerwonej (Galicja Wschodnia)[3][4]. Nie należy jej mylić, jak to często jest robione, z Rosją, gdzie ten typ pierogów nie jest znany. Dawniej bardzo popularne wśród Polaków mieszkających na terenach Rusi (województwa ruskiego Korony Królestwa Polskiego, następnie w Rzeczypospolitej). Ukraińcy uważają je za danie kuchni polskiej, jak i ukraińskiej[5].
Sam jestem z Podkarpacia ( ͡° ͜ʖ ͡°) I wiem, że pierogi ruskie nie mają nic wspólnego z "ruskimi".


@ksetlak chyba chciałeś napisać "z rosjanami"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Diabl0pl:

nazwa się źle kojarzy


Ci wszyscy wojewodowie ruscy też ci się źle kojarzą? Np. Stefan Czarniecki?

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wojewodowie_ruscy

Wszyscy polscy królowie od Kazimierza Wielkiego do ostatniego polskiego króla Stanisława też ci się źle kojarzą?

"z Bożej łaski i woli narodu król Polski, wielki książę litewski, ruski, pruski, mazowiecki, żmudzki, kijowski, wołyński, podolski, podlaski, inflancki, smoleński, siewierski i czernihowski etc."
Z Wikipedii:


@ksetlak Nie wiem, czy nie zapomniałeś mnie zawołać w odpowiedzi. Ale skoro uzywasz wiki to teraz sprawdź na wiki skąd pochodzi nazwa Rosja. Dzięki temu ustalisz, że obie nazwy pochodzą od Rusi czyli mają ze sobą coś wspólnego. q.e.d.
po prostu nazwa się źle kojarzy xD Jakby na terenie Polski znajdowało się województwo gówniane


@Diabl0pl: A Jakby twój brat był gwałcicielem to rozumiem byłoby całkowicie zasadnie wsadzenie do pierdla ciebie, albo chociaż wywalenie cię z roboty i mieszkania, bo macie wspólne nazwisko? Nawet nie podobne, jak w przypadku pierogów ruskich i Rosji, tylko identyczne.
Ludzie którym pierogi ruskie źle sie kojarzą są zwyczajnie jebnięci w dekiel.
@Fromsky przecież to Polska była baranku kiedyś


@sEB-q: tak samo ruski-prosty-czlowiek, patrzy na Polske-Ukraine-Litwe-Lotwe-Estonie i mówi "przecież to Rosja była baranku kiedyś" (czyli przed I wojną światową)... przyjeżdża wycieczka Indian z rezerwatu z dalekiego Zachodu do Nowego Jorku i mówi "patrz, tutaj mieszkali Twoi pradziadowie!"..