Wpis z mikrobloga

@ksetlak: mnie tez to upoaledzenie zaczyna denerwowac. Na złość eszystkiemu i wszystkim nierosyjskie pierogi z nierosyjska nazwą nazwiemy ukrainskimi kiedy tak naprawde sa polskie (ukraincy nie dodają sera) XDDDDDD jak widze ,ze ktos ma w ofercie pierogi z przekreslona nazwa ruskie to juz wiem ,ze debil
  • Odpowiedz
@Kibanazrana: Podoba mi się jak ostro się nakręcacie na tą, bądź co bądź, błahą sprawę i wszystko po to, żeby w internecie udowodnić swoją wyższość intelektualną. xD

Ludzie w ten sposób reagują, a nie robią nikomu krzywdy. No chyba że ktoś zaczął mordować Rosjan w Polsce, bo mu się źle kojarzą, to co innego. xDD
  • Odpowiedz
@Diabl0pl: to nie jest błacha sprawa, to jest działanie na szkodę naszej kultury i zakłamywanie historii i nie ważne są pobódki, bo jak to mówią 'dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane', działanie dyktowane ignorancją.
W każdym zagranicznym materiale dotyczącym kuchni polskiej znajdziesz dwie potrawy - bigos i właśnie piergogi. Pierogi ruskie. Nie ukraińskie, bo ukraińskie pierogi robione są inaczej niż te nasze i są one częścia ich kultury, tylko polskie.
  • Odpowiedz