Wpis z mikrobloga

  • 11
Sam jestem z Podkarpacia ( ͡° ͜ʖ ͡°) I wiem, że pierogi ruskie nie mają nic wspólnego z "ruskimi".


@ksetlak Mają dużo wspólnego. Obie nazwy pochodzą od Rusi przecież.
  • Odpowiedz
@ksetlak: po prostu nazwa się źle kojarzy xD Jakby na terenie Polski znajdowało się województwo gówniane i ktoś by propagował pierogi gówniane to by ci nazwa nie przeszkadzała, mimo że kojarzy się z gównem? :D
  • Odpowiedz
Z Wikipedii:

Pierogi ruskie – popularny wśród Polaków w Polsce[1] i na Rusi[2] rodzaj pierogów, których nazwa wywodzi się od Rusi Czerwonej (Galicja Wschodnia)[3][4]. Nie należy jej mylić, jak to często jest robione, z Rosją, gdzie ten typ pierogów nie jest znany. Dawniej bardzo popularne wśród Polaków mieszkających na terenach Rusi (województwa ruskiego Korony Królestwa Polskiego, następnie w Rzeczypospolitej). Ukraińcy uważają je za danie kuchni polskiej, jak i ukraińskiej[5].
  • Odpowiedz
  • 1
Sam jestem z Podkarpacia ( ͡° ͜ʖ ͡°) I wiem, że pierogi ruskie nie mają nic wspólnego z "ruskimi".


@ksetlak chyba chciałeś napisać "z rosjanami"
  • Odpowiedz
Pierogi ruskie nawet nie są znane w Rosji xD Ludzie to straszne nieogary. A pierożki ruskie są zajebiste () zwłaszcza podsmażane. Dlatego proposuję pomysł Ukraińców by przestać używać słowa Rosja i wrócić do określeń Moskwa / Moskale.
  • Odpowiedz
  • 0
Z Wikipedii:


@ksetlak Nie wiem, czy nie zapomniałeś mnie zawołać w odpowiedzi. Ale skoro uzywasz wiki to teraz sprawdź na wiki skąd pochodzi nazwa Rosja. Dzięki temu ustalisz, że obie nazwy pochodzą od Rusi czyli mają ze sobą coś wspólnego. q.e.d.
  • Odpowiedz
po prostu nazwa się źle kojarzy xD Jakby na terenie Polski znajdowało się województwo gówniane


@Diabl0pl: A Jakby twój brat był gwałcicielem to rozumiem byłoby całkowicie zasadnie wsadzenie do pierdla ciebie, albo chociaż wywalenie cię z roboty i mieszkania, bo macie wspólne nazwisko? Nawet nie podobne, jak w przypadku pierogów ruskich i Rosji, tylko identyczne.
Ludzie którym pierogi ruskie źle sie kojarzą są zwyczajnie jebnięci w dekiel.
  • Odpowiedz
@Fromsky przecież to Polska była baranku kiedyś


@sEB-q: tak samo ruski-prosty-czlowiek, patrzy na Polske-Ukraine-Litwe-Lotwe-Estonie i mówi "przecież to Rosja była baranku kiedyś" (czyli przed I wojną światową)... przyjeżdża wycieczka Indian z rezerwatu z dalekiego Zachodu do Nowego Jorku i mówi "patrz, tutaj mieszkali Twoi pradziadowie!"..
  • Odpowiedz