Wpis z mikrobloga

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego jak Biden rozgrywa od początku całą sytuację z #rosja i #ukraina
Począwszy od amerykańskiego wywiadu, który działa od początku po wczorajsze 800mln $.
Sankcje też są nie byle jakie, nie mogę się doczekać kiedy kacapy otworzą giełdę i ogłoszą gospodarczą zagładę.
USA dostrzegły, że to ponad przeciętna okazja do zniszczenia gospodarczego, odwiecznego wroga i robią to elegancko ( ) ropa z Iranu? Piękna zagrywka.
Jak dalej będzie to tak wyrachowane i cwane to wiedzą, że zostaną jedynym mocarstwem na ziemi.
Dodatkowo zarobią miliardy na odbudowie Ukrainy, choćby sprzedając technologię.
Chińczyki #!$%@? mogą i #!$%@? zrobią, wiedzą, że połowa rynków zbytu to USA i Europa. #polityka
źródło: comment_16474980298rxLqDbhlB6FlirorZxbLr.jpg
  • 63
@Bounty
@eko_zgonus a no sorry jak wjechał na Krym to rządził Obama następny demokrata
Nie chce mi się wam tłumaczyć, nie rozumiecie to i tak do was nie dotrze.
Tylko się zastanówcie jak Putin ciągle słyszy że nie będzie interwencji, nie będzie nogi Usa na Ukrainie i Biden sra w gacie przy każdym wspomnieniu o atomowce to czy to powstrzymuje putlera czy przeciwnie
@eko_zgonus: nie powiedziałbym, że Chiny "#!$%@? mogą" i te działania USA mają praktycznie zerową skuteczność jeśli chodzi o zatrzymanie specjalnej operacji wojskowej
@rezydenttomek: nie mógł nic olać, bo właśnie ważą się losy przywództwa USA, które jest podważane przez Chińczyków i ruskich, a jak chcą trzymać łapę na surowcach i straszyć dolarem, którego sobie dowolnie drukują to niech się lepiej starają, bo sens rozliczania transakcji w dolarach jest coraz częściej podważany
@eko_zgonus: Trzeba jednak przyznać, że samo rozpoczęcie inwazji jest dowodem na porażkę amerykańskiego odstraszania. Niefortunne wypowiedzi np o zgodzie na małe wejście, jasnej deklaracji, że amerykańskich żołnierzy tam nie będzie (nie musieli być, ale sama niejasność by zwiększyła odstraszanie), bezwarunkowe podpisane New-Start lub brak zapowiedzi i określenia automatycznych sankcji w przypadku ataku, w gruncie rzeczy zachęciło Rosjan do wojny.
@andryu1992: poza tym za ruskim stoi chińczyk, który nie boi sie zbyt specjalnie, także te bajeczki o bohaterskiej ameryce można sobie darować
A i niemiaszki też nie chcą zbytnio wojsk USA u siebie
Także wychodzi, że póki co to USA "chvja mogą", a ruski demoluje całe dzielnice mieszkalne i morduje cywilów


To raczej świadczy o ruskach, co to za wojna polegająca na zrzucaniu bomb i rakiet? Raczej nie wojna na miano XXI wieku.
Wojne w XXI wieku wyobrażałem sobie jako przejmowanie samolotów w powietrzu i wytyczanie miejsca lądowania gdzie chce, przejmowanie serwerów danych, przejmowanie sterowania koleją, metrem, blokowanie miast, autostrad przez zdalne sterowanie, blokada płatności,
@ImNewHere: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDFDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Putin musiał znaleźć dobry moment na inwazję, wiesz o tym. Myślisz że Trump by wprowadził tam wojska? To czytaj słowa swojego idola
Wszyscy twoi kochani republikanie bardziej za wojnę atakują Bidena niż putina. A podobno lewica to zdrajcy
@eko_zgonus:

zanim popadniesz w ten zachwyt zwróć uwagę, że nie zadziałał amerykański system odstraszania i mimo gróźb, kacap jednak Ukrainę zaatakował. Druga sprawa, że podobno rubel jednak odrabia straty... bo kluczem do zarąbania ruskich gospodarczo jest zastopowanie importu węglowodorów - inaczej każdego dnia płynie do nich strumyczek euro.
@Nieszkodnik: może dlatego że inwazję trzeba przygotować i planować? XD orangutan już po inwazji mówił, żeby nie wysyłać wojska i dbać o własne sprawy. Nie zakłamuj rzeczywistości prawaku
może dlatego że inwazję trzeba przygotować i planować?


@Bounty: jak na 8 lat planowania i przygotowywania niezbyt im to wyszło, co nie? A napadli na Ukrainę akurat po tym, jak Biden powiedział, że będzie bronił każdej pędzi natowskiej ziemi? Z czego Rosja zrozumiała, że Ukrainy, w przeciwieństwie do Trumpa, USA bronić nie będzie? Co i też się stało?
https://www.clayandbuck.com/president-trump-with-cb-from-mar-a-lago/
tutaj mamy przykład jak to trump szanuje i umieszcza na piedestale putina

PRESIDENT TRUMP: Well, what went wrong was a rigged election and what went wrong is a candidate that shouldn’t be there and a man that has no concept of what he’s doing. I went in yesterday and there was a television screen, and I said, “This is genius.” Putin declares a big portion of the Ukraine — of Ukraine.
źródło: comment_1647508055xcUjOXtFCuePQLhZn2OfVG.jpg
@Bounty co ty #!$%@? chłopie
Weź leki bo widzę odstawiłeś
Daj mi cytat gdzie wypowiada się że by nie powstrzymał Putina przed inwazja
Bo ja mogę ci dać kilka gdzie mówi że nic by się takiego nie wydarzyło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eko_zgonus: ale wiesz że im za darmo nie pomagają prawda? Też mają swój interes i te pieniążki i. Się zwrócą. Ale fakt, rozegrał ich póki co jak dzieci.

Ale trzeba też zauważyć że na początku kandydatury robił ten słynny pivot na Chiny i wycofywał się z Europy, pozostawiając Niemcom wolna rękę, zdejmując sankcje na NS2 inne ustępstwa wobec Rosji. Np. "New Start." Dopiero jakiś czas potem jego zaplecze się zorientowało się
@jimmy_gonzale o tym piszę wyżej, zarobią
miliardy na odbudowie, UK, czy Japonia to wiedzą i dlatego też krzyczą swoje, mam nadzieję, że Niemcy nie sprzedadzą na odbudowę ani jednego Volkswagena czy czołgu.
EU póki co trochę śpi, nie szacuje jeszcze zarobku
Pewnie nie dogadał by się z Iranem


@ImNewHere: bo sam na polecenie Izraela nałożył na niego sankcje( ͡° ͜ʖ ͡°)

Biden też jeszcze tego nie zrobił


@ImNewHere: przynajmniej próbuje
Generalnie rozmawianie z fanami pomarańczowego orangutana jest bezcelowe
Koleś swoich zwolenników wysłał na protesty a potem się zesrał i ich wystawił xD taki wasz przywódca