Wpis z mikrobloga

Zakup używanego motocykla w Polsce to droga przez mękę.
Znalazłem pewnego sporta, 2012 rok. Na zdjęciach wygląda ładnie, właściciel przez telefon deklaruje przebieg poniżej 10kkm - bo niby praktycznie wcale nim nie jeździł. Wspomina tylko o delikatnie schodzącej farbie z owiewki, która była lakierowana u poprzedniego właściciela. Nie przeraziło mnie to jakoś bo sprzęt ma 10 lat.

Jednakże, poprosiłem go o VIN i nr rejestracyjny.

W 2016 roku szkoda całkowita była zgłoszona do ubezpieczalni .....

#motocykle #motoryzacja #januszebiznesu
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xspeditor: żyjesz w kraju w którym większość osób walczy o każdą złotówkę więc to nic dziwnego. Nawet kupując używany telefon trafisz na ulepa składanego przez wykwalifikowanego pracownika z chińskiego przedszkola
  • Odpowiedz
@xspeditor: i co z tego, że szkoda całkowita?
Wymiana kilku owiewek może być całką

Mam auto z 2012 roku, w 2020 tez miałem całkę. Bo gość przerysował mi jeden bok i trochę drzwi pogniótł a drugim otarłem o bariery - wymieniłem zderzak i 4 pary drzwi - koszt 2000 PLN [u----i bo przecież prawie 10 letnie auto] a wypłacili mi 30k za całkę xD

Jeżdżę nadal tym samochodem. Po szkodzie
  • Odpowiedz
@Gruby_Wujo: i co z tego?
Nie no wspaniały sprzęt, każdy następny kupujący będzie przeszczęśliwy z zakupu czegoś takiego.

Poza tym motocykl jak dostaje w przód to ma narażoną ramę etc, tam plastiki są grubości papieru, a reszta to już elementy konstrukcyjne
  • Odpowiedz
@Nabuhodozur: no to spoko, możesz sobie wydawać 25k pln na 10 letni motocykl z całką w papierach, ba możesz nawet mu nie mierzyć geometrii i uwierzyć na słowo że wszystko jest wspaniale.

Ja z takiego cyrku się wypisuje
  • Odpowiedz
@xspeditor: to sobie sprawdź geometrię, przecież nikt ci nie broni. Możesz też sprawdzić kompresję i skład spalin, do tego. Why not? :P

Jak dla mnie trochę się ośmieszasz, licząc ze 10 letni ścigacz będzie perełka.

Jak chcesz mogę dać ci namiary na jeden model, (o ile typ nie sprzedał) który ma wszystko nowe :p
Nigdy nie miał nawet wywrotki( ͡
  • Odpowiedz
@xspeditor: Zgadzam się z poprzednikami, że żeby ubezpieczyciel uznał całkę, na prawdę nie wiele trzeba, co więcej taki ubezpieczyciel zrobi wszystko, żeby wyszła całka bo zwyczajnie o wiele wiele bardziej mu się to opłaca, więc będą nawet niektóre rzeczy dopisywać specjalnie, byle zawyżyć wartość ewentualnej naprawy.
Ale zgadzam się też z tobą, świadome sprzedawanie motocykla po całce bez informacji o tym i jeszcze zakłamywanie rzeczywistości mówiąc, że tylko farba z
  • Odpowiedz
@Nabuhodozur: spoko, widocznie lubisz jak ktoś na ciebie pluje, a ty mówisz że deszcz pada.

Są zdjęcia z ubezpieczalni jak lagi są połamane, a właściciel mówi że to parkingówka była
  • Odpowiedz
@Nabuhodozur 10cio a nawet 15 letni motocykl może być idealny, ja albo znajomi mamy niektóre motocykle po naście lat. Co w tym dziwnego? Szczególnie jak są drogie w ogłoszeniu to oczekujesz dobrego stanu
  • Odpowiedz
i co z tego?

Nie no wspaniały sprzęt, każdy następny kupujący będzie przeszczęśliwy z zakupu czegoś takiego.


@xspeditor: widzę, że znasz się na tym jak świnia na gwiazach xD

Dalszą dyskusję uważam za bezcelową
  • Odpowiedz
@xspeditor: Przeciez szkoda calkowita o niczym nie swiadczy. Kiedys jak bylismy z kumplem we Frankfurcie to koles wyladowal nam w bagazniku. Sensory cofania, polerka, zderzak i pare rysek. Poszlo jako calkowita, mechanicznie 101% sprawny.
  • Odpowiedz
@xspeditor: Stary ludzie są tacy ze oleju nie wymienia bo "malo jeździli w zeszłym roku" gdzie butla oleju to ze 100zl. Tu tak jak Ci Miras wyżej pisał w Polsce się zarabia tak realnie ze 3k netto a motocykl chce się mieć i tak się ciuła po stówce, kupuje 20 letniego bandita (nie mówię ze to źle) a kto pojechał do niemiec dorobić to kupił 5 latka i potem jak
  • Odpowiedz
@xspeditor: współczuję. Ja powiedziałem sobie że tylko kupuję od pierwszego właściciela albo nowe. Jak choćby najmniejsza rzecz mi się nie spodoba to odpuszczam... za dużo takich miałem
  • Odpowiedz