Wpis z mikrobloga

#niemcy #ukraina #wojna #rosja
Powiem wam, że u mnie w Niemczech #!$%@?ło tych ruskich. 95% mieszkających w mojej okolicy i pracujących w mojej firmie jest za Putinem. Jak wstawiam jakieś relacje z memami o Putinie to dostaje wiadomości żebym zdjął to z tablicy. Komentują zdjęcia w bardzo agresywny sposób. Nie można krytykować ich boga. Ale ostatnia sytuacja powiem wam, że mnie trochę zaniepokoiła. Moja firma zatrudnia i Polaków i rosjan i Turków i Ukraińców, a nawet Chińczyków. Firma postawiła budynki pracownicze, gdzie mieszkają pracownicy. Ostatnio była sytuacja, że jeden z rusków przyszedł na hotel gdzie mieszkają Polscy i Ukraińcy i zaczął krzyczeć ,,#!$%@?ć Polaków i Ukraińców'' jeden z Ukraińców wyszedł przed hotel i złamał mu nos. Bardzo dobrze zrobił, ale przeraża mnie inna rzecz. Jeśli takie rzeczy mają już miejsce to niedługo będą bardziej brutalne starcia z nimi bo oni są tak nastawieni jakby ktoś im matkę lub ojca obrażał.
  • 29
najlepsza odpowiedź do Serba albo Ruska o nacjonalistycznych poglądach to powiedzenie mu żeby wracał skąd pochodzi albo się dostosował do europejskich standardów XD


@Konigstiger44: Najgorsze, że nie chodzi o nacjonalistyczne poglądy, tylko jakiekolwiek poglądy( ͡° ͜ʖ ͡°) Lewicowy intelekttualista z Rosji będzie tak naprawdę twierdził to samo, ale ładniej to opakuje. Niektórzy po latach doświadczeń zmieniają zdanie jak Tołstoj, ale to wciąż mniejszość.
@Salagama: mieszkałem w reichu prawie 20 lat i kilku Russland Deutsche spotkałem. Oni czują się gorsi w Niemczech, mimo tego że mają obywatelstwo i wszystkie przywileje. To uczucie powoduje że szukają powodu do dumy gdzie indziej. Do tej pory rosja putina była do tego idealna: "może i w Niemczech czuję się obywatelem 2 kategorii ale pochodzę pochodzę z wielkiego kraju".
Teraz mają faktycznie ból dupy.