Wpis z mikrobloga

Jeżeli planowaliście zmieniać mieszkanie na #wynajem w #krakow czy #warszawa - broń was Panie Boże to robić. Podaż jest prawie 0, te mieszkania które jeszcze na rynku są osiągają kosmiczne kwoty. Ja dzisiaj miałem dogadana umowę najmu mieszkania za 3000, dla Białorusinów. Wlaciciel uznał ze ma inna ofertę z 3500 i albo płaca tyle albo elo. Nie maja wyjścia - płaca. Inna sprawa, rozmawiam z właścicielami mieszkan którzy dopiero przygotowują mieszkania na wynajem. W Krakowie: zlocien 53m2, 3 pokoje, za 3200+ media, jutro ma kilku chętnych na oglądanie. 3200 NA ZLOCIENIU. inne: Piasta park, 47m2, mistrzejowice; z okna pola uprawne. Czynsz najmu? 2500. Czyli o jakieś 300-400 za dużo. Wszyscy sobie teraz licza, wiec jesli chcecie zmieniać mieszkanie - przemyślcie to dwa razy. #nieruchomosci #mieszkanie
  • 22
REKLAMA: MIRECZKI BĘDĘ MIAŁ 2 POKOJE NA WROCŁAWSKIEJ DLA PRACUJĄCYCH POLAKÓW OD CZERWCA ( ͡° ͜ʖ ͡°) PONIŻEJ 3K WYJDZIE PEWNIE NAWET Z MIEJSCAMI POSTOJOWYMI ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szczerze? W Warszawie to widzę teraz conajwyzej powrót do czasów przed covidowych. No ale kilka milionów Ukraińców później to może być inna rozmowa. Pewnie kwestia w tym, że Kraków to największe miasto blisko Ukrainy i stad ta intensywność.
@KromkaMistrz: Na OLX w ciągu 2 tygodni liczba mieszkań w Krakowie na wynajem spadła o połowę z ok. 2000 do ok. 1000. Pytanie, dlaczego?

Moim zdaniem:

1) przez wynajem dla uchodźców, co bogatsi Ukraińcy wynajęli - najgorsza opcja, bo ceny najmu teraz pójdą ostro w górę, ze względu na duży popyt,

2) jednocześnie wzrosła ilość mieszkań na sprzedaż (o ok. 300), więc z 1/4 z tych ludzi być może po prostu
@KromkaMistrz Ja niestety właśnie jestem tym przegrywam co szuka w Warszawie... Tragedia ( ͡° ʖ̯ ͡°) dzisiaj miałam oglądać mieszkanie 3pok. Właścicielka tego samego dnia podwyższyła cenę o 1000zł do 4500zł+prąd. Do tego wymaga 3mc czynszu z góry i kaucja 4600zł. Patologia