Wpis z mikrobloga

@jmuhha: dzień w dzień przeglądam wykop do kawy i widzę posty o tym ekspresie ( _)

przypomniało mi się że ta tacka aluminiowa bardzo lubi sie rysować
@jmuhha: mam ten ze zdjecia (albo podobny, ale ten sam pojemnik) - generalni zapominalismy o chowaniu pojemnika z mlekiem do lodówki i robiło się nam kwaśne. Teraz pojemnik siedzi w szafie, a my pod tą rurkę wstawiamy kubek z mlekiem i nalewamy mleka na jedną porcję - rurke zdejmujemy i myjemy chyba codziennie rano, nie ma z tym problemu. Ogólnie polecam ekspres.
@jmuhha: kup sobie kawiarkę i tyle, te ekspresy to #!$%@? nad którym trzeba skakać, a to filtr zmień, a to odkamieniaj, a w końcu i tak się #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jmuhha: Ja mam ten model i mam wpięte tylko to czarne u góry do ekspresu a sam pojemnik na mleko schowany. Jak robię kawę z mlekiem to rurkę wkładam do małej szklanki z mlekiem i gotowe. Nie trzeba się #!$%@?ć z myciem tego pojemnika.
prywatnie mialem dwa delonghi z tym zbiornikiem, w pracy mamy jury z rurką. zbiornik jest znacznie lepszy i higieniczniejszy w mojej ocenie. ta rurka w delonghi tez jest dość szeroka wiec nawet jak skwaśnieje to jest latwiej umyc, sam system mleka ma rownież opcje płukania po kazdym myciu. a rurka jury jako, że w pracy nikt jej nie przepluka po kazdym myciu to jest wiecznie zapchana skwaśniałym gruzem, a że jak ktoś
@jmuhha Ja mam z zewnętrznym pojemnikiem. Łatwiej z czyszeniem takiego. Ten z rurką ma całą aparaturę w środku ekspresu. To z pojemnikiem na mleko idzie łatwo rozebrać i wyczyścić specjalnym środkiem od delonghi przez co masz pewność czystości sprzętu i braku rozwolnienia.