Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@Prison_Break: bo pieszy jest debilem. Ostatnio #!$%@?łem babę, bo stała centralnie przy krawężniku twarzą do ulicy. Zatrzymuje się a ta patrzy na mnie jak na debila, odwraca się i sobie idzie.
Generalnie masz ustąpić jak widzisz, że pieszy chce przejść. Tu stoi kawałek od ulicy więc niby nie musisz ale później drgnie i pan bagieta uzna, że 1500 PLN się należy.
@Prison_Break: Chłop na zdjęciu ewidentnie czeka żeby przejść, nawet patrzy się na kierowcę żeby sprawdzić czy go widzi i planuje się zatrzymac

Przed zmianą przepisów dopóki pieszy nie wchodził na przejście (a to definiowała nawet uniesiona noga nad przejściem) nie trzeba było ustępować (mnie nawet uczono w 2018r że za "przepuszczenie" mogę mandat wyłapać xD), po zmianie masz obowiązek się zatrzymać i przepuścić, pan bagieta nie miałby wątpliwości czyja wina w
dlaczego poprawną jest odpowiedź NIE?


@Prison_Break: Widzę, że nikt nie odpowiedział prawidłowo - bo stojący na chodniku (nawet jakby stał przy krawędzi) to nie jest wchodzący. Przejeżdżając przed nim nie ma nieustąpienia mu pierwszeństwa, gdyż nie zmuszasz go ani do zatrzymania ani do zwolnienia lub przyspieszenia kroku bo stojącego nie można zmusić do tych rzeczy bo stoi a nie idzie:

ustąpienie pierwszeństwa - powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić