Wpis z mikrobloga

  • 45
@Vaclav a czemu tam na czerwono u wszystkich jest rozwój energetyki jądrowej?
To jakaś propaganda, a nie informacja, bo wszystkie partie z tam wymienionych popierają taki rozwój.
  • Odpowiedz
@Vaclav:
Po pierwsze primo: Każda osoba pełnoletnia, niekarana, w pełni władz umysłowych bez problemu zdobędzie pozwolenie na broń.
Po drugie primo: Nie każda osoba musi mieć parcie na posiadanie broni.
Po trzecie primo ultimo: posiadanie broni to spora odpowiedzialność. Nie każdy spełniający warunki z punktu 1 jest na tyle odpowiedzialny.
  • Odpowiedz
@Vaclav: przyznam że nie chce mi się wierzyć w te statystyki z niemiec czy francji.. chociażby w niemczech przepisy takie łagodne nie są, jest sporo ograniczeń, no i wątpię też aby z noszeniem mieli tak łatwo jak u nas że sobie mogę codziennie z pistoletem przy pasku chodzić.
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: Nie jest aż tak różowo. Największym wrzodem na tyłku jest przynależność do klubu sportowego/kolekcjonerskiego od początku do samego końca. Jeśli mieszkasz w mieście w którym nie ma odpowiedniej strzelnicy oraz klubu to na dzień dobry masz utrudnienie. Ponadto po zrobieniu sobie pozwolenia musisz utrzymywać swoje członkostwo więc prócz jeżdżenia na zawody (jeśli chcesz utrzymać licencję sportową) trzeba co roku bulić składkę członkowską.
  • Odpowiedz
Nie jest aż tak różowo. Największym wrzodem na tyłku jest przynależność do klubu sportowego/kolekcjonerskiego od początku do samego końca. Jeśli mieszkasz w mieście w którym nie ma odpowiedniej strzelnicy oraz klubu to na dzień dobry masz utrudnienie. Ponadto po zrobieniu sobie pozwolenia musisz utrzymywać swoje członkostwo więc prócz jeżdżenia na zawody (jeśli chcesz utrzymać licencję sportową) trzeba co roku bulić składkę członkowską.


@RM_PL: Przecież to nie jest absolutnie problem. Wiesz jak
  • Odpowiedz
@RM_PL: https://braterstwo.eu - dla kolekcjonera 10zł składki rocznej, faktycznie nie jest różowo...

natomiast jeśli chodzi o sportowe, 60 składka do Braterstwa, 70 licencja do PZSS, 80 za 8 startów z własną bronią + ammo, komplet zawodów do przedłużenia ogarniasz podczas godzinnego pobytu na strzelnicy.
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: Wiem jak wyglądają, ja tam jeżdżę na takie zawody bardziej dla funu niż walić 10-tki. Ale nie wszyscy mają na to ciągoty albo po prostu nie mają tyle czasu/możliwości, a wtedy szkoda żeby ktoś siebie zmuszał żeby jeździć. Dobrze, że jak robi się pozwolenie sportowe to robi się sport-sport oraz sport-kolekcja i można olać sprawę zawodów.
  • Odpowiedz
Z tymi badaniami u nas to wszędzie tylko widzą $$ lekarze. Na prawo jazdy, do pracy jest tak samo. Chyba tylko kolejarze mają jeszcze rzetelne badania bo nie robią tego prywaciarze.

dokładnie. Właściwie to chciałbym żeby badania lekarskie nie były robione szybko i pobieżnie, ale może ja tak trafiłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@WielkiPowrut88: @kabalarz: no to ja trafiłem na dość konkretne badania, 3 okulistów, słuch,
  • Odpowiedz
@wiesiu2: Tak, Braterstwo ma tanie składki. Ale co jak ktoś mieszka po drugiej stronie Polski? Jeśli ktoś chce należeć do lokalnego klubu żeby chociażby mieć tańszą wejściówkę na strzelnicę to wątpię żeby miał składkę o podobnej stawce.
  • Odpowiedz