Wpis z mikrobloga

Czuje że to ważne więc napisze jeszcze raz.

1 - jako pierwszy o MiGach wspomina Unijny urzędnik - nie polak.
2. Temet podchwytują amerykańskie media.
3. Zaraz potemcUkr MON wypuszcza grafike MiGami i potem już jest głośno.
4. Konfa Stoltenberga z Dudą - obaj to dementują.
5. Trwają rozmowy między US a Pol odnoś ie przekazania migów
6. BLINKEN daje zielone światło aby Polska je przekazała Ukrainie
https://www.newsday.co.zw/2022/03/blinken-says-nato-countries-have-green-light-to-send-fighter-jets-to-ukraine/

7. Wczoraj Polskie MSZ wypuszcza komunikat że ok, przekażemy MiGi za darmo bez opłaty do bazy w Ramsteijie, GER pod klucz Amerykanom.

8 Amerykanie robią wielkie oczy PikaChu, ale jak to? Kraj NATO ma przekazać samoloty Ukrainie? (Czytaj USA, nie Polska). To nierozsądne jest mówią

Wnioski:

1. USA razem z Wielką Brytanią - nie zapominajmy o UK chcieli wepchnąć Polske pod sowiecki BuS lub pociąg. To już semantyka.

2. Polski rząd rozegrał to perfekcyjnie - mówiąc kolokwialnie - przerzucił gorący kartofel w ręce USA.

3. Jak Polska (chociaż jest członkiem NaTO) chce przekazać MiGi sama to spoko - amerykanie mówią że to niezależna decyzja Polski.

Ale jak Polska je chce przekazać innemu członkowi NATO - hehemenowi USA to nagle to jest niebezpieczne dla sojuszu NATO xD.

Szczaicie jaka to jest obłuda, i jaki to jest cyrk. Sam jsstem przeciwnikiem PiS, ale to rozegrali 100% po mistrzowsku

Ps.
Kontrargumenty przeciwników
"POLSKA POWINNA SIEDZIEĆ CICHO, TO WINA PL."
- Nie, to każdy inny o tym mówił na początku tylko nie PL.
Amerykanie też wcale nie zschowywali sekretu, patrz sekr Blinken itp.

Skoro każdy inny drze morde dlaczego nagle Polska ma być cicho? To nie ma sensu.

Zapraszam do dyskusji i prosze o 200+

#rosja
#wojna
#ukraina
#polska
#geopolityka
Pobierz
źródło: comment_1646813219y5Dzcvz85vAKVdRJ1M0Y9c.jpg
  • 38
@Zwytkly: Dlatego jestem zdania ze w razie W NATO nie pomoże nam w sposób taki jak każdy myśli, ze wyślą wojsko,samoloty ze będą toczyć regularna wojnę. Nie nic takiego się nie stanie, oczywiście będą nam pomagac ale zaraz znająca jakiś paragraf ze pomoc będzie wyglądać tak jak teraz Ukrainie, czyli wspomagać sprzętem i tylko tyle. Oni będą mówić ze wywiązali się z paktu a my będziemy w czarnej dupie.
@Mathas: ja stoję. To ja namawiałem Ukraińców żeby weszli do Unii Europejskiej, do Schengen i do NATO.
Błagałem ich żeby cisnęli się do UE za wszelką cenę, a przy okazji żeby jakoś odzyskali Krym.
Uczyli się języków, zachodniej kultury pracy, demokracji.
Niestety NATO i UE miało ich w dupie, ofiarowało minimum wsparcia z niskim priorytetem. Przez to zamiast szybkiej akcji europeizacji Ukrainy mieliśmy 8 lat męczarni. Jak teraz nie uda się
Dlatego jestem zdania ze w razie W NATO nie pomoże nam w sposób taki jak każdy myśli, ze wyślą wojsko,samoloty ze będą toczyć regularna wojnę. Nie nic takiego się nie stanie, oczywiście będą nam pomagac ale zaraz znająca jakiś paragraf ze pomoc będzie wyglądać tak jak teraz Ukrainie, czyli wspomagać sprzętem i tylko tyle. Oni będą mówić ze wywiązali się z paktu a my będziemy w czarnej dupie.


@muak47: To by
Dalej twierdzę, że Ukraina w NATO to już naruszenie zdrowego balansu między Rosją a NATO. Ukraina jest nam potrzeba niezależna, ale niekoniecznie pod patronatem NATO czy UE.


@Mathas: to jest retoryka putinowskiej propagandy która nie rozumie że cywilizowana europa nie ma ochoty walczyć na wojnach.

Rosyjskim paranoikom wydaje się że USA planuje inwazje na Moskwę przez Ukrainę. Zapominają że przez Litwę i Turcję też mogą, a Ukrainę i Białoruś zajęliby sobie
Nie, to by jasno oznaczało, że w NATO jest stopniowana "ważność" członków. Polskę można poświęcić, pradziwa obrona zacznie się dopiero w razie agresji na Niemcy.


@Mathas: zależy od przyczyny konfliktu. Jeżeli wiedzieliby ze putin idzie na berlin to walczyli by z nim na polskiej ziemi, a jeżeli dogadali by się z Putinem sprzedając mu Polskę to wysłali by nam tylko hełmy
@MilionoweMultikonto: Ale to wcześniej taka propaganda nie była kierowana? Co zrobią, podwoją tę propagandę? Trzeba z jednej strony robić swoje, mimo że czasem daje to paliwo telewizji przeciwnika, a z drugiej docierać z kontrpropagandą (niekoniecznie werbalną).

@KopecyFan Weź przeczytaj artykuł 5, ale tak dogłębnie i ze zrozumieniem.
@Zwytkly: USA chciało pewnie jakoś przetestować reakcję Rosji na zwiększone zaangażowanie; jakby poszedł odwet - to w nas, a jak nie to byłoby zielone światło dla bardziej otwartego zaangażowania. W przypadku odwetu zapewne by nas już później bronili (w końcu szukają drogi do większego zaangażowania), ale w ten sposób zagwarantowali sobie, że cały odwet jak i późniejsze walki będą na naszym terenie. Podsumowując - wygląda to tak, że USA szuka sposobu