Wpis z mikrobloga

07.03.2022 06:30

Shell Składowa
LPG 3,19 (+0,20)
ON 6,95 (+0,33)
95 6,50 (+0,17)

Zauważalne mocne przyrosty, dziś ON przebije granicę 7zł/l

Moya Składowa
LPG 3,21
ON 6,99
95 6,50

Kraje Opec nie zwiększyły wydatnie produkcji ropy a co za tym idzie - w razie ograniczenia dostaw z Rosji może zabraknąć paliwa. Baryłka ropy dalej rośnie, dzisiaj 125,87 USD (06:45). Złoty osłabił się, dzisiaj 1 USD to 4,53zł (06:50).
8zł w piątek wydaje się realną perspektywą (jeśli RPP nie podwyższy znacznie stóp procentowych).


Poprzednie cykliczne wpisy
03.03.2022
04.03.2022

#codziennacenapaliwa #bialystok
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@przebrzydlak: Złoty może się lekko umocnić przez podwyższenie stóp procentowych, ale nie musi. Inwestorowie tak czy siak wycofują się z rynku i nie wiem, czy kolejna sprzedaż przez NBP walut obcych cokolwiek oprócz chwilowego umocnienia wniesie.
  • Odpowiedz
@przebrzydlak: nie wiem czy ludziom będzie chciało się dalej pracować, gdy przez ceny paliw wszystko pójdzie w górę. Przyznam się szczerze, że powoli sam wątpię w sens jakiejkolwiek pracy gdy z trzech etatów starcza z tego wszystkiego zaledwie na skromne życie (gdzie wcześniej mogłem pozwolić sobie na zdecydowanie więcej) i gdyby nie oszczędności w dolarze to byłbym w czarnej D XD
  • Odpowiedz
@bartez_94: tu nie chodzi o samo paliwo - wszystko idzie w górę. Transport w górę to i produkt w górę - to oczywiste.
Jeśli chodzi o ceny paliwa - o to się nie martwię. Jeżdżę na gaz, auto na siebie zarabia - to się amortyzuje.
Gorzej jeśli chodzi o spożywkę (niegdyś 350zł/msc, obecnie 500zł/msc to mało na takie same produkty), chemię gospodarczą, rachunki (śmieci, prąd i woda w górę) i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zjem_Ci_nos: 6.97 już w sobotę było za ON na Elewatorskiej, wczoraj wieczorem przejeżdżałem to dalej było tyle samo, więc dopiero dzisiaj podniosą ceny chyba (względem podanych przez Ciebie)(,)
  • Odpowiedz