Wpis z mikrobloga

Tu chodzi o to że Konfederacja to szkodnik większy od PiS. Max. LVL autodestrukcji


@muckfods: Ale w czym ona może zaszkodzić z poparciem 5%? Coś nie tak u ciebie z myśleniem.
  • Odpowiedz
@Jah00: gdyby się znał na polityce to zawsze byłby w sejmie. Korwin nie zna się na polityce. Jest dobrym filozofem, ale politykiem jest tragicznym. I oby tak zostało, bo wprowadzenie w życie jego postulatów to tragedia dla całego narodu. Kiedyś tutaj na wykopie ktoś bardzo ładnie wyjaśnił, że Korwin poza hasłami nie ma nic - ani pomysłu, ani strategii. Nie bez powodu mówi się, że z Korwina wyrasta się, jak
  • Odpowiedz
@gucias:

W ostatnich wyborach osoby głosujące na Konfe zagłosowały na partię bez programu, tylko slogany.


No dobrze to pokaż mi program jakiejkolwiek partii w Polsce, który zawiera wyliczenia tego o czym mówisz. Np jak PiS wyliczył 500+. Miało poprawić dzietność i ch*ja dalo. Polski Ład miał być neutralny dla większości Polaków i jak widać nie jest. Więc o czym my mówimy...
  • Odpowiedz
kwestiach gospodarczych to c--j wie


@wcfilmowe: Mówił, że chce żeby było tak jak w Chinach, "silna władza i wolność gospodarcza", czyli dyktatura i wolny rynek po chińsku, co oznacza mniejszą wolność, niż w Polsce xD
  • Odpowiedz
Well, jeśli masz tak proste myślenie to spoko, oni już narobili sporo zła i jeszcze trochę będą w sejmie.


@muckfods: Sporo dobra. Dużo złych ustaw zablokowali. Przemówili do rozsądku w sprawie pandemii, kryzysu na granicy i kilku innych, gdzie cała opozycja popierała PIS. Jak dla mnie to najlepsza partia w historii.
  • Odpowiedz
gdyby się znał na polityce to zawsze byłby w sejmie. Korwin nie zna się na polityce. Jest dobrym filozofem, ale politykiem jest tragicznym. I oby tak zostało, bo wprowadzenie w życie jego postulatów to tragedia dla całego narodu. Kiedyś tutaj na wykopie ktoś bardzo ładnie wyjaśnił, że Korwin poza hasłami nie ma nic - ani pomysłu, ani strategii. Nie bez powodu mówi się, że z Korwina wyrasta się, jak się idzie do
  • Odpowiedz
@malani: już samo to, że broniąc Konfy zestawiasz ich pomysły z Polskim Ładem, który jest totalną klapą wiele mówi. Dla mnie argumenty broniące Konfe, opierające się na zestawianiu z porażkami pis nie są żadnymi argumentami.
Chcę dyskutować o Konfederacji a nie o tym, że inne partie też są do kitu, tyle to wiem. Póki co wygląda to jak tłumaczenie ucznia, który dostał dwóję tym, że połowa klasy też dostała dwóję.

Dla mnie dalsza dyskusja chyba nie ma sensu, poza tym idę już spać. Mogę jedynie polecić, moim zdaniem całkiem dobre porównanie programów wyborczych z ostatnich wyborów, które pokazuje jak mało konkretów miała do zaoferowania
  • Odpowiedz
na jakiej podstawie twierdzisz, że w 10 lat dogonimy Niemcy gospodarczo, a Rosję militarnie? Konkrety poproszę.


@ringblack: Likwidacja podatku dochodowego, likwidacja barier dla biznesu i gwarancja stabilnego prawa i praworządności spowoduje, że cały biznes z zagranicy przeniesie się do nas. Podobny efekt był w Dubaju, gdzie na pustyni, gdzie nie było kompletnie nic w 30 lat zbudowano ogromną metropolię i centrum biznesowe w tamtej części świata. A my mamy przecież dużo lepsze warunki startowe, dobrze wykształconą i pracowitą kadrę, dobre położenie, nienajgorszą infrastrukturę. Jedynie polityka (zwłaszcza unijna), blokuje nas przed szybkim rozwojem. Unia jest problemem, bo oczywiście ona nie chce by jej biznes przeniósł się do Polski, więc na początek należy obniżyć podatki i deregulować do poziomów dopuszczalnych przez unię, a kiedy będziemy wystarczająco silni po prostu z niej wyjść tak jak Wielka Brytania, jeżeli ludzie zobaczą, że rozwijamy się szybciej nie będą mieli wątpliwości, że wyjście będzie korzystne, oczywiście możemy zostać, jeżeli renegocjujemy warunki. Będzie to też presja na unię by szła w lepszym kierunku. Na wojsko wystarczy zwiększyć budżet, co dla bogatego kraju zdającego sobie sprawę z niebezpieczeństw nie będzie żadnym problemem. Nie musi to być duża armia, ważne by była maksymalnie nowoczesna i profesjonalna. Skoro udało się stworzyć Grom, jedną z lepszych jednostek tego typu na świecie to można i całe wojsko uczynić profesjonalnym wystarczy tylko wola polityczna i korzystanie z wiedzy ekspertów zamiast Macierewiczów, Misiewiczów i Błaszczaków, których jedynym interesem jest by dobrze wyglądało na paradzie.

Taa, szczególnie po wyjściu z Unii byśmy poszli do przodu, prosto w objęcia Putina( ͡
  • Odpowiedz
@malani
To, że PiS nie robi żadnych symulacji, nie oznacza że tak trzeba. Zwróć uwagę, że już przy publikacji "100 ustaw Mentzena" (których nie było 100, o czym większość kucyków nawet nie wie) autor do dziś nie wytłumaczył, czym pokryć stratę w budżecie wynikłą z anulowania podatków.
  • Odpowiedz
@Jah00: błagam cię. Dziadek woli oddać córkę pedofilowi, niż ją wysłać na lekcję wychowania seksualnego. On się nadaje tylko na polityczny śmietnik xD
  • Odpowiedz
Ja mam 100%, no niech będzie 99% zgodności w poglądach z takimi posłami jak Dziambor, Sośnierz, Berkowicz czy Kulesza, co jest potwierdzone testem politycznym na mypolitics i w żadnej sprawie nie popieram PIS, z wyjątkiem budowy muru na granicy i zwiększeniem budżetu na wojsko.


@Jah00: Tak? A aborcja, małżeństwa homoseksualne, kryzys uchodźczy? Bo tak się składa, że w tych kwestiach panowie, których popierasz śpiewają razem z pisem i znalazłoby się jeszcze kilka. Ale ładnie sobie wybierasz poglądy pod narrację muszę przyznać, siadaj czwórka.

Otóż nie możesz tego wytłumaczyć, bo brak ci podstawowej politycznej
  • Odpowiedz
Wybacz, ale ja już chyba jestem za stary, albo pewnie według wyznawców Konfy za głupi, żeby wierzyć w hasła typu "Niższe podatki" bez podania pomysłu jak je obniżyć. Wolę realne kompromisy niż nierealne, ale pięknie brzmiące obietnice.


@gucias: Bo do tego trzeba podejść jak się już będzie u władzy. Nie da się rozpisać w tej chwili planu jeżeli rząd non stop zmienia warunki brzegowe. Konfa i think tanki z nią
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jah00: nie p-----l. Korwin powinien siedzieć w pierdlu, albo psychiatryku za działanie na szkodę kraju. Ten wariat w ruskiej TV i innych ruskich mediach rozpowiadał, że Polska zorganizowała Majdan w 2014 i co więcej, na Majdanie strzelali polscy snajperzy (blisko 100ofiar śmiertelnych).
  • Odpowiedz
nie p-----l. Korwin powinien siedzieć w pierdlu


@renkaboga: To jest twoje zdanie, a moje jest takie, że każdy może mieć opinię jaką chce. I uważam, że szkodliwi to są ci, którzy rządzą i podejmują decyzje wpływające na nasze codzienne życie, a nie Korwin, który reprezentuje wyłącznie siebie.

Tak? A aborcja, małżeństwa homoseksualne, kryzys uchodźczy? Bo tak się składa, że w tych kwestiach panowie, których popierasz śpiewają razem z pisem i znalazłoby się jeszcze kilka. Ale ładnie sobie wybierasz poglądy pod narrację muszę przyznać, siadaj
  • Odpowiedz