Wpis z mikrobloga

@wcfilmowe: Gościu konkrety, bo nie chce mi się pisać. Bo zarzucasz Korwinowi brak argumentów, a sam ich nie podajesz tylko walisz ogólniki. Wiele rzeczy, o których w swój sposób mówi Korwin potwierdzają czy ekonomiści czy chociażby geopolitycy.

Przykład najnowszy. Wiele ludzi ma bekę z Korwina teraz, że tak wielbił Putina i mówił, że na bank nie zaatakuje Ukrainy, ew tylko jakaś akcja w Ługańsku, Donbasie.

Tylko, że dokładnie w tym samym szoku, że Rosja zaatakowała byli Ci co się zajmują tematem na codzień i wypowiadają w mediach typu Bartosiak, Szewko
  • Odpowiedz
Powiem więcej - nawet rządy światowe były w szoku (są podejrzenia, że nawet Chiny nie spodziewały się pełnego ataku).


@malani: co ty #!$%@? za kocopoły XDDDD, usa dawało znać chinom ze wiedza ze rosja bedzie atakować, myslisz ze po co usa szkolilo specjalsow na ukrainie i dawało im sprzet, ponad 5 lat ich ogarniali na temat wojny i sygnalizowali o tym juz w styczniu ze bedzie atak
  • Odpowiedz
@gucias: Jest inaczej. Korwin już dawno stwierdził, że nie da się idei wolnościowej przekazywać w sposób naukowy. W USA libertarianie to margines. Gwiazdowski w Polsce wielka nadzieja nie był w stanie wystartować sensownie w wyborach. Korwin dodatkowo sam z siebie jest ekscentrykiem i totalnie się nie hamuje w wypowiedziach. Co czasem robi mu elektorat, a czasem nie. Natomiast w demokracji trzeba zadowolić jak najwięcej osób i Korwin jest ostatnią osobą, która to zrobi :D

Tylko nie mów mi, że go nie rozumiem, bo tylko mały procent najinteligentniejszych ludzi jest w stanie go zrozumieć, bo to tania zagrywka psychologiczna, którą mami naiwnych ludzi.


To nie jest kwestia kto potrafi go zrozumieć tylko komu chce przeczytać coś więcej niż ten click-bait. I " tylko mały procent" chce. Większość ludzi w Polsce nie czyta książek, a jeszcze mniejsza ilość czyta co zmusza do myślenia. Ludzie uwielbiają uproszczenia rzeczywistości. Więc im wystarczy, że to świr i rosyjsko/żydowski szpieg, który w rzeczywistości nazywa się
  • Odpowiedz
@Zerp: Proszę bardzo. Właśnie oglądam wywiad:
https://youtu.be/iEEYmk4njbw?t=237

prof. Bogdana Góralczyk "Chiny (...) nie spodziewały się, to pewne, pełnoskalowej agresji"

USA miało pewność ale wiele rządów światowych i ekspertów w to nie wierzyło. Więc co się dziwić, że taki Korwin nadal wierzył, że Putin w końcu ogarnie tą Rosję i będzie piękna przyjaźń z Polską.
  • Odpowiedz
Tylko, że dokładnie w tym samym szoku, że Rosja zaatakowała byli Ci co się zajmują tematem na codzień i wypowiadają w mediach typu Bartosiak, Szewko itp.


@malani: Absolutna bzdura. Specjaliści, m. in. ci, których wymieniasz byli zaskoczeni PRZEBIEGIEM konfliktu i jego formą, a nie samą agresją Rosji. Żaden z nich nie śmiał się w głos mówiąc, że JEGO EKSCELENCJA Putin NA PEWNO nie najedzie Ukrainy, że nie ma w tym interesu, że nie ma takiej opcji, że żadnej wojny nie będzie i to jest tylko straszenie głupich ludzi. Brali to normalnie pod uwagę, a nawet spodziewali się tego, bo wszystko na to wskazywało, nie spodziewali się może jedynie ataku na tak wielką skalę.
Bzdury o Chinach nawet nie skomentuję, bo to tylko pokazuje jak zerową wiedzę masz w temacie xD Jak już słuchasz programów Zychowicza to chociaż ze zrozumieniem xD

Wiele rzeczy, o których w swój sposób mówi Korwin potwierdzają
  • Odpowiedz
taa, tylko elita intelektualna go zrozumie xD


@Ogau: Może nie tyle elita, co po prostu ktoś kto poświęcił więcej niż 30 sekund i przeczytał całą wypowiedź zamiast nagłówka w zmanipulowanym artykule.
  • Odpowiedz
Każdy antypis woli już PiS od Konfederacji, lepszy rak niż wścieklizna.


@muckfods: Efekt wyprania mózgów. Zupełnie jak w Rosji, bo Konfederacja ma niewiele wspólnego z PIS jeżeli popatrzysz na postulaty. To już PO ma więcej wspólnego, no ale nie liczą się fakty, tylko to co powie redaktor Stankiewicz w TVN lub Onecie.
  • Odpowiedz
Efekt wyprania mózgów. Zupełnie jak w Rosji, bo Konfederacja ma niewiele wspólnego z PIS jeżeli popatrzysz na postulaty. To już PO ma więcej wspólnego, no ale nie liczą się fakty, tylko to co powie redaktor Stankiewicz w TVN lub Onecie.


@Jah00: nie do końca. W kwestiach społecznych konfederacja to pis over 9000, w kwestiach gospodarczych to #!$%@? wie, bo każdy tam #!$%@? co innego i nie mają żadnego programu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@malani: > nie ma innych partii w Polsce o takich poglądach

Napiszę więcej, nie ma żadnej partii o takich poglądach.

Niestety, ale niektóre z punktów które wypisałeś to populizmy i clickabaity, bez pomysłu w jaki sposób je zrealizować i o to mi właśnie chodziło we wcześniejszych komentarzach. Też jestem zwolennikiem zmniejszenia podatków i roli państwa, ale Konfederacja nie ma pomysłu jak to zrealizować, tylko puste hasła. Brak wyliczeń i symulacji,
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: No nie wiem. Ja mam 100%, no niech będzie 99% zgodności w poglądach z takimi posłami jak Dziambor, Sośnierz, Berkowicz czy Kulesza, co jest potwierdzone testem politycznym na mypolitics i w żadnej sprawie nie popieram PIS, z wyjątkiem budowy muru na granicy i zwiększeniem budżetu na wojsko. Więc jak to wytłumaczysz? Otóż nie możesz tego wytłumaczyć, bo brak ci podstawowej politycznej wiedzy.
  • Odpowiedz
ale Konfederacja nie ma pomysłu jak to zrealizować, tylko puste hasła.


@gucias: Ale tu nie trzeba mieć pomysłu tylko trzeba mieć wolę polityczną i to zrealizować. Jest 16 podatków do zlikwidowania od zaraz. Jest podatek dochodowy do zlikwidowania od zaraz. Jest VAT do obniżenia i ujednlicenia od zaraz, co po części PIS zrealizowało. Czy PIS też nie ma pomysłu? No bzdura. Wystarczyłoby jedynie nie zwiększać już istniejących wydatków socjalnych i
  • Odpowiedz
taka to gra, gdzie #!$%@? od dawna dupe Putinowi liże. On i braun to powinni w pierdlu siedzieć za te swoje paszkwile


@ringblack: A Kaczyński nie liże i od razu mamy wojnę. Przypadek? Dyplomacja nie jest taka prosta jak ci się wydaje. Dlatego moim zdaniem to ty jesteś szkodnikiem, bo skłócasz Polaków.
  • Odpowiedz
@Jah00: ja nikogo nie skłócam. Wskazuję tylko, gdzie nie należy oddawać głosów. Korwin już od dawna był odklejonym starym dziadem, który na każdy temat ma zdanie, a gdzie na żadnym temacie się nie zna. Ty mi tu #!$%@? o grze, a ewidentnie widać, że część tych naszych tępych polityków to marionetki. Korwin, Braun, Kowalski - świetne towarzystwo. Z tych wyśmiewanych przez Korwina olimpiad dla debili, to on zajmuje pierwsze miejsce.
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: co do pierwszej części nie zamierzam się odnosić, bo to kwestia perspektywy. Ja oglądając jego wideo sprzed wojny ten sceptycyzm widziałem, dokładnie tak samo jak w wypowiedziach ekspertów.
https://youtu.be/mzq5t5QQl2w?t=1053
Podałem przykład. Wg Ciebie się nie znam ale argumentów nie przedstawiłeś więc...

Co do drugiej części o ekonomii - wyobraź sobie, że jest masę ekonomistów, którzy zdecydowanie chcą wprowadzić to co mówi Korwin w życie. Najbardziej znanym przykładem jest chociażby
  • Odpowiedz
ja nikogo nie skłócam


@ringblack: Ty tylko wyzywasz Korwina i jego wyborców od zwolenników Rosji w obelżywych słowach. Jeżeli to nie jest skłócanie to nie wiem co nim jest.

który na każdy temat ma zdanie, a gdzie na żadnym temacie się nie zna.


@ringblack: Zna się na polityce, na innych rzeczach nie musi się znać.
  • Odpowiedz