Wpis z mikrobloga

Z ruskich się śmiejecie, że wierzą w propagandę.
A w co wy wierzycie?
- Że Polskę czeka świetlana przyszłość z paroma milionami Ukraińców?XD
- Że pozytywnie xd wypłynie to na gospodarkę?!
- Że to zajebiście, bo będzie kolejny socjal na nich z kieszeni polskiego podatnika? (Darmowe mieszkania, 500+, 1200+ na wynajem, darmowa opieka zdrowotna, darmowe przejazdy PKP, darmowa komunikacja miejska, mnóstwo innych darmowych populistycznych rzeczy)

Ruskich nienawidzę, ale większość Polaków się od nich wcale mocno nie różni. Widać to zresztą po tym, kto w Polsce rządzi.

#ukraina #rosja #wojna
  • 88
  • Odpowiedz
@Magma1: A z takiego samego jak Ukraince teraz.
Czemu nie możesz pojąć ze niektórzy patrzą naprawdę trochę dalej niż własny comfort zone i są w stanie się poświecić?
  • Odpowiedz
  • 1
@Magma1 tylko to już się stało? Uchodźcy zawsze pochłaniają zasoby, zawsze. Jedynym rozwiązaniem jest nikogo nie przyjmować, ale co możesz zrobić jak jest wojna za twoją własną granicą? Trzeba zacisnąć zęby i znelaźć rozwiązanie by gospodarkę polepszać, a nie narzekać i tupać nóżka jak małe dziecko. Jestem pewna że nie zrobiłeś z tym nic, tylko narzekanie na wykopie i psucie wszystkim krwi tymi negatywnymi wpisami. Ja jestem dorosłą wykształconą osobą, pracuje
  • Odpowiedz
@Magma1: póki co jedyną prawdą z twojego wpisu są darmowe bilety na komunikację, pomoc medyczna i zakwaterowanie dla szczęśliwców. Jak inaczej sobie to wyobrażasz? Co mamy w tej chwili zrobić z tymi ludźmi? Kasować ich jak za prywatną wizytę, kiedy zarabiają tam po 1000zł? Powiedz co w tej chwili powinna zrobić Polska z uchodźcami, których ma obowiązek przyjąć?
  • Odpowiedz
@NoMoRe: nie będzie tak, bo Polską rządzili mądrzejsi ludzie, którzy wprowadzili nas do NATO i UE
@chwila: mówienie prawdy, że to spowoduje kryzys to plucie jadem? To ja jestem przez każdego opluwany od onucy itd. bo ludzie nie potrafią przyjąć tego do wiadomości
@Ogau: jedyną prawda, po czym wymieniasz trzy rzeczy xd 500 też dostaną, tak samo jak 1200 i caly szereg innych socjalu za który
  • Odpowiedz
@Magma1: w jaki sposób są bardziej uprzywilejowani od Polaków? Stoją w kolejkach tak, jak Polacy xD

Ja wiem, że dla wykopka z piwnicy świat jest czarno biały. Rzeczywistość jest jednak inna. Mnóstwo ludzi tu przyjeżdżających nie ma niczego. Potrzebna im pomoc na start. Przyjedzie taki uchodźca i złamie nogę i co mu powiesz, jak nie będzie miał pieniędzy? Skacz na Ukrainę na jednej nodze? Powinniśmy jasno określić zasady, że np.
  • Odpowiedz
  • 0
@Magma1 ale kryzys/problemy gospodarcze będą i tego nie da się unikać, jest wojna w Europie i wszystkie kraje dostaną jakoś po dupie. Wszyscy to wiedzą, będzie ciężko, ale jak wojna się szybko skończy jest szansa by to wszystko zminimalizować.
A ty nie piszesz prawdy, bo jej nie znasz, jak nikt jej nie zna, więc siejesz takie byle co, i po co? Komuś to pomoze? Nie.
  • Odpowiedz
Plan Marshalla. Mówi ci to coś? Ukraina musi wytrzymać jeszcze trochę militarnie i będzie mogła się odbudować a my w tym uczestniczyć.


@tos-1_buratino: jeśli wierzysz że nasi czempioni cokolwiek wynegocjują to jesteś zwykłym kretynem xD
  • Odpowiedz
@Magma1: Choćby to, że zajebiste postawy Polaków powodują, że ludzie nas doceniają - też na zachodzie. Przyjaźń sąsiadującego narodu to dobra sprawa, a jako Polska tej przyjaźni za dużo nie mamy.
  • Odpowiedz
@TurboDynamo:
Plan Marshalla dostanie Zełenski. Naszym firmom potrzebny będzie wtedy jedynie dostęp do rynku gdzie te pieniądze mają być wydane. Skoro patrzysz na świat przez pryzmat wojenki politycznej w polskich chlewie to nie wiem kto tu jest kretynem.
  • Odpowiedz
@Magma1: idź protestować w takim razie, jak dorzucisz do swojego protestu zniesienie 500+ także dla polskich bombelków i niezliczonych socjali dla Polaków to nawet cię poprę
  • Odpowiedz
@Magma1: Słuchaj no #!$%@?...
1 Polska ma niż demograficzny i czeka nas zapaść za jakieś parę dekad. Każdy kto może pracować i jako kobiety które mogą dać życie nowym pokoleniom są za cenę złota.

2. Wojna i tak by wybuchła wiec kryzys by nas dotknął.

3. Gdy ukrainna poddała się po dniu walki i w Rosje nie dotknęły by sankcje to z dodatkową 3 armią i propagandą w kogo uderzyli
  • Odpowiedz
Naszym firmom potrzebny będzie wtedy jedynie dostęp do rynku gdzie te pieniądze mają być wydane


@tos-1_buratino: jesteś naiwniakiem. Nie po to USA i Niemcy wpakują kupę kasy w ukraiński rynek żeby polskie firmy spijały z tego śmietankę xD Biden wpakuje kasę po to żeby spily z tego śmietankę władze z którymi od roku nawet nie chciał rozmawiac xddddd

Skoro patrzysz na świat przez pryzmat wojenki politycznej w polskich chlewie to
  • Odpowiedz
@gasu_kurobikari:
To odbudowa kraju, oczywiście nie za darmo bo Ukraina ma duży potencjał gospodarczy. I niejeden kraj będzie chciał włożyć kasę w odbudowę aby potem mieć dostęp np. do ukraińskich złóż metali ziem rzadkich. Przemysł kosmiczny czy lotniczy, know how też mają. Tylko niedoinwestowane.
Tylko najpierw muszą się obronić...
  • Odpowiedz