Wpis z mikrobloga

Z ruskich się śmiejecie, że wierzą w propagandę.
A w co wy wierzycie?
- Że Polskę czeka świetlana przyszłość z paroma milionami Ukraińców?XD
- Że pozytywnie xd wypłynie to na gospodarkę?!
- Że to zajebiście, bo będzie kolejny socjal na nich z kieszeni polskiego podatnika? (Darmowe mieszkania, 500+, 1200+ na wynajem, darmowa opieka zdrowotna, darmowe przejazdy PKP, darmowa komunikacja miejska, mnóstwo innych darmowych populistycznych rzeczy)

Ruskich nienawidzę, ale większość Polaków się od nich wcale mocno nie różni. Widać to zresztą po tym, kto w Polsce rządzi.

#ukraina #rosja #wojna
  • 88
  • Odpowiedz
wiesz co to jest pkb per capita? Powiedz mi, co tak cennego zaczną wytwarzać ci imigranci, że ten wskaźnik nam wzrośnie?


@Magma1: Ale wiesz, że w Polsce są firmy, które obsługują centra finansowe, a nawet produkcję silników dla Boeinga? No i jeśli mogą te firmy robić więcej tego co robią i zwiększać eksport, to git.

Szczerze, to nawet możemy w jakiejś mierze zastąpić eksport pszenicy, bo z Ukrainy może być
  • Odpowiedz
wiesz co to jest pkb per capita? Powiedz mi, co tak cennego zaczną wytwarzać ci imigranci, że ten wskaźnik nam wzrośnie? Zaczną masowo centra B+R zakładać? To jest tylko tania siła robocza, nic więcej.

Nie rozumiecie, że przez tak masowy napływ Ukraińców będziemy równać w dół, do poziomu Ukrainy?


@Magma1: WITAMY eksperta w dziedzinie ekonomii. Już bardziej myślenia na chlopski rozum tu nie widzialem XD piekne.
  • Odpowiedz
@Magma1: Jeśli Ukraina przegra mamy #!$%@?
Jeśli Ukraina wygra a inni ją "oleją" mamy #!$%@?
Jeśli Ukraina wygra i wpompują kupe kasy do Ukrainy, docelowo wpuszczą Ukrainę do EU i Nato wygranko.
Nie wiaodmo co będzie. Powinniśmy mimo możliwego pogorszenia stanu naszych portfeli pomóc nie Ukraińcom a ludziom w potrzebie. My nie kupimy używanego iphona 13 pro bo my nie zachód na nowe nas nie stać xD a Ukraińcy normlanie
  • Odpowiedz
@Magma1: ja wierzę że Ukraina a potem Białoruś oswobodzą się z ruskich kajanów i przystąpią do zachodniego świata a Polska będziemy ich głównym partnerem gospodarczym. I że czeka nas ciężka ale świetlana, wspólna, przyszłość. A jeszcze bardziej wierzę w to że Rosjanie się obudzą i tego satrapę i jego ludzi obalą zanim przeleje jeszcze więcej krwi. Bardzo chciałbym żeby tak się stało.
  • Odpowiedz
@Magma1: 2,5 mld USD wyasygnuje USA na wsparcie uchodźców, ale tasuj się, że ktoś"dostał" bilet na pekap, zupę i pryczę na sali gimnastycznej
  • Odpowiedz
@Magma1: W #!$%@? mam rządzących i kto te przywileje wprowadził. W #!$%@? mam jakie to niesie za sobą konsekwencje finansowe. Cieszę się ze pomagają i tak trzeba #!$%@? robić. Tak, sam chetnie do tego doplace, a do tego dorzucę na pomoc Ukraińcom gdzie tylko moge. W #!$%@? mam o ile będzie ciężej. Jestem na to gotowy. W tej sytuacji mi to po prostu lata koło #!$%@?.
A ty dalej myśl
  • Odpowiedz
@Slavica: @NoMoRe: @tigga: @chwila: wy dzieci chyba nie zdajecie sobie sprawy z powagi sytuacji. Jesteście jeźdźcami bez głowy. Spokojnie, jak emocje opadną, gospodarka dostanie w dupę, to was zawołam, zajmie to tylko parę miesięcy. Jestem niemal w 100% pewny, że tak jak teraz wykopki są chętne do pomocy, tak za pół roku będzie zasrany nienawiścią do Ukraińców.
Naprawdę nie macie innych argumentów niż "onuca"?xD
  • Odpowiedz
  • 2
@Magma1 I co możesz zrobić w tym przypadku? Pisać te niezręczne rzeczy w kółko i myślisz, że co się stanie? Jakieś rozwiązanie podałeś, zwróciłeś się do państwa, zorganizowałes jakieś demonstracje by Ukraińców nie przyjmować? Nawet jak gospodarka będzie kuleć przez jakiś czas, na co wpłynie wojna, możliwe że i u nas, korona, uchodźcy i inne rzeczy i tego nie unikniesz. I my to wiemy, ale nie narzekamy codziennie jak stare baby,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Magma1: jestem w stanie pogodzić się z obniżeniem standardu swojego życia jeżeli dzięki temu ktoś inny przeżyje.
Może za młody jesteś i nie wiesz jak było kiedyś. Nie było nic, większości Polaków nie było stać na mięso raz w tygodniu ale przeżyliśmy. 'Byle nie było wojny', tak mówili wszyscy
  • Odpowiedz
@Magma1: ruska onuco, jeśli Ukraina się obroni i uda się ją odbudować to myślisz, że jaki kraj skorzysta na tym najbardziej i jaki kraj będzie tam najwięcej eksportował? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Magma1 szanuję, za próbę wyjaśnienia pewnych kwestii, ale niektórym nie przemówisz ¯_(ツ)_/¯ mało kto jest po środku wszystkiego, raczej ze skrajności w skrajność.

Ważne jest to, aby nie zapomnieć o sobie, naszych rodzinach i przyszłości. Również nie zapomnijmy, że i bez wojny PiS nas doprowadził do #!$%@? czasów, a konflikt tylko uwydatni nasze krajowe problemy
  • Odpowiedz
@chwila: widać, że nawet do pracy jeszcze nie chodzisz i nie wiesz jakie konsekwencje oznacza nagłe przyjęcie kilku milionów uchodźców do państwa. Przed chwilą byłem onucą, a teraz "możliwe że gospodarka będzie kuleć" xd to będzie katastrofa, a nie kulanie
@BlackFett: co to ma do rzeczy, co było kiedyś? Kiedyś Ukraina mogła wystąpić do NATO czy UE, tyle samo czasu co Polska mieli. A teraz Polacy z uśmiechem
  • Odpowiedz