Wpis z mikrobloga

Kiedyś, na początku liceum, gdy nauczycielka rosyjskiego, będąca pół Rosjanką zapytała, czemu wybrałem naukę rosyjskiego jako drugiego języka obcego, a nie niemiecki, czy francuski, to powiedziałem, że jak kiedyś trzeba będzie jeńców przesłuchiwać czy meldunki radiowe podsłuchiwać to może się to przydać.

Dostałem wtedy uwagę i pogadankę z wychowawcą.

Dziś mogę tylko tyle powiedzieć XD

#heheszki #truestory #rosja #wojsko #wojna #ukraina
s.....i - Kiedyś, na początku liceum, gdy nauczycielka rosyjskiego, będąca pół Rosjan...

źródło: comment_1646567574hZQhRpwfuefwgSTlZJpgNw.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@skitarii: Pamietam jak w 1 klasie liceum tez miałem ruski. I na pierwszej lekcji nauczycielka zaczęła nam wciskać ze to najpiękniejszy język na świecie, kultura rosyjska jest najcudowniejsza i w ogóle to powinnismy Bogu dziękować ze mozemy sie uczuć tego nad języka i kultury. Szkoda ze nie miałem wtedy odwagi zeby cos zapyskowac ;) No a po 2 latach nauki z nią c**ja umieliśmy bo była kiepską nauczycielka jednak. Ciekawe
  • Odpowiedz
Pamietam jak w 1 klasie liceum tez miałem ruski. I na pierwszej lekcji nauczycielka zaczęła nam wciskać ze to najpiękniejszy język na świecie


@Yetoslav: one to chyba w programie nauczania mają XDDD

Mi też mówiła, że rosyjski jest najpiękniejszy, bo śpiewny i po rosyjsku ładniej piosenki brzmią, bo polski twardo brzmi jak niemiecki XD
  • Odpowiedz
@skitarii: Bo dokładnie tak jest - dlatego rosyjski i niemiecki w szkole podstawowej to była norma (zapytajcie rodziców). Ja się załapałam jeszcze na ostatni rzut rosyjskiego w podstawówce (z tym, że tylko rok, bo nauczycielka zachorowała i nie miał kto zastąpić)
  • Odpowiedz
  • 1
@skitarii ehh na studiach chcialem zacząć uczyc sie rosyjskiego, wiec zapisałem sie na najniższy poziom i okazało sie ze musiałem nadganiać z nauką bo wszyscy umieli i poszki tylko po ocenę na koniec 5. Ja ledwo zadałem na 3 i mój zapał się skończył.
  • Odpowiedz
Dostałem wtedy uwagę i pogadankę z wychowawcą.


@skitarii: Idź do szkoły teraz, wejdź do klasy i powiedz co o niej teraz myślisz. Nazwij ją beznadziejną nauczycielką bez polotu i wyobraźni.
  • Odpowiedz
Dostałem wtedy uwagę i pogadankę z wychowawcą.


@skitarii: stare, komunistyczne metody, pewnie jeszcze Ci kartotekę założyła, żeś zbyt bystry( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@skitarii: ja się uczę w Duolingo Rosyjskiego, Portugalskiego, Francuskiego.
Te języki, gdzie internetowa społeczność to buce, gdzie wiele nie umie nic angielskiego.
Niemieckiego już nie muszę, bo już znam.
  • Odpowiedz
@skitarii: powiem Ci, że ja to samo. Moja cała kariera językowa w szkołach publicznych to niemiecki a w liceum doszedł rosyjski, angielskiego uczyłem się prywatnie. Z kumplami, którzy również mieli duo niemiecki+rosyjski śmialiśmy się, że będziemy idealni na front z takimi skillami. A były to jeszcze czasy komisji wojskowych to już w ogole ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@skitarii: ja się uczę w Duolingo Rosyjskiego, Portugalskiego, Francuskiego.

Te języki, gdzie internetowa społeczność to buce, gdzie wiele nie umie nic angielskiego.

Niemieckiego już nie muszę, bo już znam.


@rukh: Chodzi o kontakty internetowe typu gry? z Portugalskim to chodzi Ci o Brazylijczyków pewnie? ruscy to wiadomo(choć tu bym olał jeśli chodzi o gry, bo w DNA prawie wszyscy cheaterzy, nie można normalnie grać, a Francuzi często znają angielski ale podobno często są nadęci w temacie swojego języka i nie chcą
  • Odpowiedz