Wpis z mikrobloga

Kiedyś, na początku liceum, gdy nauczycielka rosyjskiego, będąca pół Rosjanką zapytała, czemu wybrałem naukę rosyjskiego jako drugiego języka obcego, a nie niemiecki, czy francuski, to powiedziałem, że jak kiedyś trzeba będzie jeńców przesłuchiwać czy meldunki radiowe podsłuchiwać to może się to przydać.

Dostałem wtedy uwagę i pogadankę z wychowawcą.

Dziś mogę tylko tyle powiedzieć XD

#heheszki #truestory #rosja #wojsko #wojna #ukraina
Pobierz s.....i - Kiedyś, na początku liceum, gdy nauczycielka rosyjskiego, będąca pół Rosjan...
źródło: comment_1646567574hZQhRpwfuefwgSTlZJpgNw.jpg
  • 50
@skitarii: też tak powiedziałem "że język wroga trzeba znać". Moja nauczycielka zrobiła nam lekcję propagandową po katastrofie smoleńskiej o tym jakim wspaniałym narodem są ruscy.. Któregoś dnia przyprowadziła rosjanina na lekcję (bez zgody dyrektora szkoły) i ten człowiek nas przepytywał przez dwa tygodnie xD Ostatecznie olała robotę z dnia na dzień i osiadła w Petersburgu. Była to młoda osoba jak analizuję to wszystko po czasie to śmierdzi na kilometr.
@Czymsim W Mołdawii Ukraińcy akurat mają ból o to, jeśli się mówi do nich po rosyjsku, a nie ukraińsku. Możliwe, że u nas może być podobnie, choć Polak i Ukrainiec (mówiący po ukraińsku) nie powinni mieć problemu z porozumieniem się.