Wpis z mikrobloga

@redemptor: @Megawonsz_dziewienc: Nigdy takie coś się nie zdarzyło i nie znam nikogo komu by się wydarzyło to są jakieś mity internetu ja nie wiem skąd wy bierzecie takie teorie spiskowe. Na OnetMężczyzna takie rzeczy piszą? Żeby coś się stało to musielibyście ja zamknąć w szafce wiem bo kiedyś tak mialem komputer zamknięty w zabudowanym biurku z ikei i faktycznie były problemy ale nie w takiej szufladce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cinek88: Ja bym trzymal na lezaca. Kiedys rozbieralem ps3 i w tych trzynanych pionowo bylo widac spory wyciek pasty termoprzewodzacej spod radiatora. Pewnie przez to padaly. Podejzewam ze w 4 i 5 moze byc taka sama zaleznosc. A co dotrzymania w takiej wnece, to wiadomo ze slaba wentylacja ale jest. Ja kiedyś 4 trzymalem w szafce z zamykana szyba to niestety sie gotowala, i zawieszala.
@HANTEK2: Aaaa, to dlatego w kompach płyty główne są poziomo ... a nie, czekaj.

Ten twój "wyciek pasty" lol, to może po prostu było za dużo zaaplikowane, i jak dociskali radiator to wywaliło na bok. Pasta to nie jest woda. Posmaruj ihs i potrzymaj pionowo, nawet bez radiatora, zobaczysz co się stanie. Podpowiem, nic.

@Cinek88: Poziomo, pionowo, dla temperatur nie ma żadnego znaczenia. Siła wiatraka jest nieporównywalnie większa niż jakikolwiek
@b27piter no wlasnie ps3 bylo jakos tak #!$%@? skonstruwane i paste tez uzywali w niej marnej jakosci. I tak pasta moze splywac spod radiatora jak jest #!$%@?. Nie mowie tu o jakims mega wycieku calej pasty. Ale wyglad to tak ze #!$%@? pasta dezintegruje sie na cos w rodzaju cieczy/oleju i czastek stałych, i powstaj puste przestrzenie miedzy cpu i radiatorem. Pokazalb ci zdjecie jak to wyglada ale niestety juz nie mam.
@b27piter tez sie nigdy nie spotkalem z wyciekami w PC Czy laptopach. Chyba ze ktos nasmarowal jak chleb nutella. Ale pasty tez sa rozne i roznie "zdychaja". Jedne zamieniaja sie w podziurkowane struktury inne staja sie solidne i twarde. Pare takich oleistych jakby rozdzielonych od chlodziwa widzialem w laptopach. Poprostu dookola rdzenia cpu robi sie tlusta plama taka jak od padow termicznych, i chlodziwo oddziela sie odpasty, zostaje, nieregularnie rozproszone na rdzeniu