Wpis z mikrobloga

@poncz_ek: czemu każdy krytyczny głos względem takich niesprawiedliwości jak w.w jest sprowadzany do nazywania kogoś ruskim psem albo onucą?

@Habemuspapam69 prywatne firma może sobie robić co chce. Nikt nikomu nie każe tam kupować ani tam pracować
  • 11
W myśl art. 183a § 2 Kodeksu pracy

Pracodawca musi patrzeć na zatrudnionych w jednakowy sposób. Znaczy to tyle, że nie ma prawa dyskryminować pracowników ze względu na:

płeć,
wiek,
stan zdrowia,
rasę,
religię,
NARODOWOŚĆ
przekonania polityczne,
przynależność związkową,
pochodzenie etniczne,
wyznanie,
orientację seksualną,
rodzaj umowy o pracę,
wymiar czasu pracy.

Cześć pracowników narodowości polskiej może czuć się dyskryminowana, przy takiej deklaracji Biedry.
@adidanziger: jestem idiotką, bo wykopałam i skomentowałam kogoś prośbę o pomoc w znalezieniu osoby? Wiesz, ty intelektualnie stoisz jeszcze niżej (aniżeli mnie określiłeś), bo napisałam sensowny post i aż musiałeś sprawdzić mój profil, a z braku sensownej odpowiedzi mnie obrażasz. Zapewne pracujesz u jakiegoś janusza za minimalną i dupka cię tak piecze, że się nawet zes*ać nie możesz. Żałosne.
@adidanziger Czy to adekwatna forma pomocy dla kogoś kto porzucił swój dobytek, zostawił często bliskich i spieprzał przed wojną? Nie wiem, ale się domyślam. Jakoś przeżyjesz tę potworną dyskryminację. Tym bardziej, że ma miejsce na samym początku ogromnego kryzysu humanitarnego, a nie w pół roku po nim.
ale jakich niesprawiedliwości? jak jutro dam stówkę bezdomnemu pod sklepem to będziesz do mnie płakać że ciebie niesprawiedliwie potraktowałem bo też chcesz stówę?


@Ligniperdus: Akurat w tym przypadku to wygląda na dyskryminację ze względu na pochodzenie - w tym przypadku inne niż ukraińskie.
czemu każdy krytyczny głos względem takich niesprawiedliwości jak w.w jest sprowadzany do nazywania kogoś ruskim psem albo onucą?


@Habemuspapam69: bo nie istnieje inna niz Rosyjska propaganda nie istnieje, tylko Ruscy maja troli w internecie :D
@adidanziger: a i jeszcze jedno, ci Ukraincy o których pisałam to dev albo programiści, minimum 7-8 tys na rękę, tyle dostali dodatkowej pensji i tyle będą mieli wypłacone co miesiąc nawet, jeżeli nie będą pracowali. Wyobraź sobie, że międzynarodowa korporacja, mająca swoje biura nawet w rosji, tak postępuje. Zatrudniają setki tysięcy osób i nikomu jakoś to nie przeszkadza, ale polaczkowi z januszeksu 1 000 pali dupkę ¯\_(ツ)_/¯
Ps. Niech zgadnę, konfederata?
@adidanziger: w swoim kraju dyskryminowany. (,).

Ale tutaj serio kogoś ponosi. #!$%@? z tym 1000zl, my w robocie co rok dostajemy taka premie. Ale ta uproszczona ścieżka kariery mnie boli. Czy tam "specjalna" jak to buisnessinsider nazwał.
czemu każdy krytyczny głos względem takich niesprawiedliwości jak w.w jest sprowadzany do nazywania kogoś ruskim psem albo onucą?


@Habemuspapam69: Polska mentalność, zastaw się, a postaw się. Polacy zawsze mieli skłonność do przesady. Już im nawet 500+ proponują.
: czemu każdy krytyczny głos względem takich niesprawiedliwości


@Habemuspapam69: państwo rozdaje kupę siana nierobom- pełna czilera.
Prywatna firma pomaga obywatelom kraju ogarniętego wojną- afera jak #!$%@? xdd
Idź se pracuj gdzieś indziej, np. do jakieś polskiej firmy skoro narodowość ma dla ciebie takie znaczenie xd