Wpis z mikrobloga

Jak informuje Tami na Twitterze cytując AMuS

Aston Martin jest przekonany że poszli wraz z Ferrari dobra droga budowy aero. Seb też jest szczęśliwy po pierwszych dniach. Dużo czasu jest do zyskania po wyeliminowaniu proposingu.

Ferrari 1, Aston 2, McLaren 3? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

AMuS Sebastian Vettel spoke about a positive first start into the new season after the first testing.

Aston Martin engineers are confident that they have chosen the right path with the wide & long sidepods. Not only because Ferrari drives with a similar concept at the front.

Aston Martin: "We still have a lot of lap time in us if we can get rid of the porpoising on the straights."


#f1
  • 12
@Raa_V: Do wygrania wyścigu potrzebujesz jeszcze kierowców i zespołu a nie samego bolidu. Jeżeli Ferrari czy McLaren nie będą miały przewagi jaką miał Mercedes w 2020 to mogą mieć szybkie bolidy a i tak przegrywać na poziomie umiejętności kierowcy czy strategii.
A trzeba pamiętać jakie klauny siedzą w Ferrari, McLaren też nie dominuje na tym polu, tego nie rozwiążesz szybkim bolidem.
A Astona to nie liczymy, Vettel jest już stary i
Do wygrania wyścigu potrzebujesz jeszcze kierowców i zespołu a nie samego bolidu. Jeżeli Ferrari czy McLaren nie będą miały przewagi jaką miał Mercedes w 2020 to mogą mieć szybkie bolidy a i tak przegrywać na poziomie umiejętności kierowcy czy strategii.

A trzeba pamiętać jakie klauny siedzą w Ferrari, McLaren też nie dominuje na tym polu, tego nie rozwiążesz szybkim bolidem.


@Tasde:
Do wygrania wyścigu potrzebujesz przede wszystkim bolidu.
Mercedes w erze
@snieznykoczkodan: Bolid ci pomoże tylko jeżeli masz niekwestionowaną przewagę technologiczną, czyli tak jak napisałem Mercedes 2020. Wtedy możesz tyłem jechać i wygrywasz (czyli tak jak Mercedes w erze hybrydowej).
Ale mała szansa, żeby Ferrari tak odjechało, szczególnie że widzieliśmy ile Mercedes może wyciągnąć z silnika pokrętłem.
RBR nie miało lepszego bolidu w 2021, przegraliby tytuł dawno temu gdyby nie idealna strategia i działanie garażu.
Z drugiej strony Mercedes przegrał tytuł słabą
Bolid ci pomoże tylko jeżeli masz niekwestionowaną przewagę technologiczną, czyli tak jak napisałem Mercedes 2020. Wtedy możesz tyłem jechać i wygrywasz (czyli tak jak Mercedes w erze hybrydowej).

Ale mała szansa, żeby Ferrari tak odjechało, szczególnie że widzieliśmy ile Mercedes może wyciągnąć z silnika pokrętłem.


@Tasde: Nie można patrzeć w ten sposób, że skoro 10 lat temu podejmowali złe decyzje to będą tak robić przez najbliższe 50 lat. Wszystko się zmienia.
@snieznykoczkodan: Ale ja nie patrze na to co się działo 10 lat temu tylko na to co się działo 3 miesiące temu. Na przestrzeni całego sezonu 2021 Ferrari straciło masę punktów przez własne głupie decyzje i błędy a nie przez brak mocy bolidu. Skoro przez tyle lat było tak samo #!$%@?, 3 miesiące temu było tak samo #!$%@?, to czemu oczekiwać, że nagle się coś zmieni bo poskładali nowy bolid.