Wpis z mikrobloga

a tak serio: zaczyna mi się podobać daytradig, scalping i inne brzydkie rzeczy na naszym bananie. Jak na razie dobrze wyczuwam momenty kupna, ale muszę popracować nad momentami sprzedaży.
lol trochę prowizja zjada ten zysk.


@lukasz_: w excelu mam formułe obliczającą zysk już bez prowizji i podatku.

Na XTB za te transakcji prowizji byłoby dokładnie 0zł.


@lukasz_: Kontekst czemu akurat ING: zasadniczo dlatego, że mogę tam natychmiastowo przelać kasę, która sobie leży i czeka na "coś innego". Ten hajs nie stanowi prawie żadnej wagi w moim portfelu tak ogólnie, to bardziej zabawa niż inwestowanie. Dlatego tez wjeżdża OTP (+
Max za kilka dni stracisz cały wypracowany zysk


@bialyjakbialek: Może tak, może nie, któż to wie? Jakoś od początku zawirowań na GPW tak się bawię, i jak na razie jest na plus.

Choć faktem jest, że gdybym nie realizował zysków nieco zbyt szybko i nieco zbyt ciasno nie ustawiał SL, to by zamiast kilkuset zeta do przodu byłoby kilka tysięcy.
@saycool: Patrzyłem na samym otwarciu na giełdę i "miałem nosa", czyli widziałem dużą zmienność na rynku. Ponieważ informacje ze świata były pozytywne (Kijów się broni, delegacje się miały spotkać, snakcje zadziałały, giełda moskiewska zamknięta) uznałem, że ruch będzie w górę.

Przy tym bardzo istotne jest trzymanie stop lossów oraz patrzenie przez pierwszy kwadrans na oferty na danym walorze, żeby w razie pomyłki co do kierunku szybko #!$%@?ć - to day trading,
@saycool: aha, nie planuje dojść tą drogą do bogactwa, a ewentualne wtopienie nawet 100% kapitału mnie nie ruszy - bogaty już jestem, bardziej chodzi o wyrobienie sobie kilku odruchów i przetestowanie strategii (poza PKO BP które kupiłem głupio i poza czwartkowym shortem KAŻDA z tych transakcji mogła dać kupę kasy w stosunku do wkładu, gdybym a) nie spartolił stop lossa lub nie realizował za szybko zysku i b) wszedł po same
Napiszesz dlaczego nie warto grać na XTB?


@saycool: Zależy o co pytasz.

Jeżeli o to, czemu te transakcje są na ING - ponieważ gram na nich osadem z konta ROR i kilku rachunków RO, która na coś czeka. To też wymusza pewne rzeczy, np. to że to daytrading - no nie ma bata, na koniec sesji wychodzę do gotówki nieważne co.

Jeżeli o to, czemu nie gram na XTB - nie