Wpis z mikrobloga

Czy jest możliwy scenariusz, w którym jakikolwiek kraj Zachodu lub instytucja, albo korporacja - wykupuje spore rezerwy złota z Rosji? Ładnie, po trochu, wszystko cacy, kacapskie głowy się cieszą. Usypia czujność Rosji. Potem oferuje zakup większości, nawet po lepszej cenie, na zachętę. Finalnie... w jakiś sposób te pieniądze, którymi płacono - są zamrożone, znikają lub są jakimiś fałszywkami bez wartości?

Da się to technicznie zrobić, nawet zakładając, że wartość zakupionego złota nie zwróci kosztów poniesionej operacji?

#wojna #rosja #usa #europa #zloto #rezerwa #gospodarka #ukraina
  • 4
@44chromosomy: tak sie nie robi przy wielkich pieniądzach.
Przy duzych pieniadzach i biznesie obowiazuje uczciwosc. Nie wazne z kim robisz interesy. Jak jestes nieuczciwy, to szybko obruci sie to przeciw tobie. "Zasada etyczna - „traktuj innych tak, jak ty byś chciał być traktowany”.
Do tego obowiazuje "dziesiecina" czyli 10% dodatkowego podatku które musisz rozdać. Wielkie Korporacje i mafie zazwyczaj wydają to na cele charytatywne albo sponsoringi (sport, nauka, medycyna itp)
Te
@doges: rozumiem wszystko, co napisałeś. czy w książkach religijnych nie ma od tego żadnego odstępstwa/wyjątku i w tej kwestii są "czarno-białe" według Ciebie? znasz się na tym i dysponujesz sporą wiedzą na ten temat, czy kierujesz się intuicją, instynktem, własnym systemem wartości, a tematu, pod tym aspektem, nie zgłębiłeś? nie oceniam pod żadnym aspektem i dziękuję za udział w dyskusji
@44chromosomy: zadajesz mi szereg pytan i jednoczesnie dziekujesz juz za udział w dyskusji? ;-)
Skoro się zraziłeś tak bardzo mocno wspomnianymi wyzej wymienionymi. To te zasady są rowniez w kazdej ksiazce dla ludzi biznesu. W ksiązkach o samodoskonaleniu się itd.
Moze jakiś handlarz autami na Twój pomysł by się zgodził ale, zadna szanująca się instytucja albo biznesmen - nigdy na to nie pojdzie.
Rowniez dzięki za udział w dyskusji.
@doges Weryfikuję jedynie źródła, na które się powołujesz. Najbardziej zainteresował mnie aspekt religijny, dlatego na nim się skupiłem i nadal jestem ciekawy tego tematu. W młodym wieku przeczytałem jedynie Biblię.